HomeАвторинокДослідження показує величезну залежність автопрому ЄС від Китаю

Дослідження показує величезну залежність автопрому ЄС від Китаю

Якби Європа розірвала торговельні зв’язки з Китаєм, Німеччина стала однією з основних країн, які постраждають від економічних наслідків. Про це йдеться у дослідженні Інституту IFO, одного з найважливіших економічних аналітичних центрів Німеччини.

Аналіз ще чіткіше підкреслює сильну залежність Європейського Союзу від Китаю, приділяючи особливу увагу автомобільній промисловості. У ньому йдеться про те, що можлива «торговельна війна» між ЄС та Китаєм призведе до скорочення німецького автомобільного сектора на 8,47%. Це було б прямим наслідком порушення ланцюжка постачання численних компонентів, що виробляються в азіатській країні.

На додаток до цього слід зазначити, що Volkswagen, BMW та Mercedes володіють різними заводами у Китаї, де виробляють моделі для місцевого ринку та за його межами. За даними інституту IFO, збитки від цього гіпотетичного економічного зіткнення будуть у 6 разів більшими, ніж зафіксовані під час «Брекситу».

У дослідженні йдеться про те, що європейським виробникам дуже складно скоротити свої зв’язки з Китаєм. Крім постійного розширення внутрішнього ринку, політика самої густонаселеної країни планети підтримує зростання галузі – як з точки зору структур у ній, так і з точки зору нових технологій.

Статистика показує, що з 2019 по 2022 рік частка електромобілів, вироблених у Китаї та проданих у Європі, збільшилася з 0,5 до 18,7% і продовжить зростати в найближчі роки. Самі китайські бренди виходять на Старе Світло з конкуруючими моделями — як за ціною, так і технічними характеристиками.

Свіжі новини

Схожі новини