HomeАвторинокУ Казахстані відкрився новий автомобільний завод Kia

У Казахстані відкрився новий автомобільний завод Kia

У Казахстані відкрився новий автомобільний завод Kia. В особливій економічній зоні в передмісті столиці на фабриці Orbis Heavy Machinery стартувала збірка легких вантажівок Kia Bongo. У майбутньому на майданчику планують випускати за повним циклом інші комерційні автомобілі Kia, спецтехніку британської фірми JCB та японські вантажівки HINO. Інвестор має намір забезпечувати потреби внутрішнього ринку та навіть експортувати машини до інших країн.

Донедавна комерційну техніку Kia у країнах Центральної Азії та СНД не випускали. Приватний інвестор вклав у автомобільний завод у Нур-Султані близько 11 мільярдів тенге (еквівалент 23 мільйони доларів). Крім бензинових та дизельних моделей у Казахстані мають намір випускати електричний та водневий транспорт, дорожньо-будівельну техніку, крани-маніпулятори, гідроборти та автогідропідйомники.

На даний момент потужностей казахстанського заводу Kia достатньо для випуску 11880 машин на рік; до кінця 2022 року з конвеєра зійдуть близько двох тисяч вантажівок Bongo. До третього кварталу 2023 року виробництво розшириться і на майданчику щороку зможуть збирати до 20 тисяч одиниць комерційної техніки. Згодом частка експортних поставок має досягти 80 відсотків від загального обсягу випуску; на прикметі вже є 11 країн.

Казахстан — не єдина країна Центральної Азії, де розширюються виробничі потужності Kia. У лютому в Узбекистані локалізували випуск великого седана K8, який став флагманом локальної лінійки корейського автовиробника.

Свіжі новини

Схожі новини