HomeАвтосвітАвтомобільний світ ухопився за політику Байдена

Автомобільний світ ухопився за політику Байдена

Пакет реформ у галузі довкілля та охорони здоров’я вартістю 437 мільярдів доларів, спрямований на досягнення 50-відсоткової частки ринку електромобілів до 2030 року завдяки пільгам у розмірі 7500 доларів для тих, хто купує автомобіль із нульовим рівнем викидів. Такими є основні моменти Закону про зниження інфляції, підписаного президентом США Джо Байденом лише кілька днів тому.

На перший погляд, картина може здатися абсолютно позитивною з точки зору енергетичного переходу. Однак деталі закону показують, що всіма цими пільгами скористаються лише моделі американського виробництва, що є величезним ударом по європейських, японських та південнокорейських виробників.

У законі йдеться про те, що стимули призначені виключно для тих, хто купує електричні (або водневі) автомобілі, зібрані в Північній Америці і використовують батареї, виготовлені з сировини, здобутої в США або країнах, з якими у США є угода про вільну торгівлю. Перша вимога набирає чинності з 16 серпня, а друга набуде чинності з 1 січня 2023 року.

Автомобільний світ ухопився за політику Байдена

Міра спрямована виключно на седани та компактні автомобілі вартістю до 55 000 доларів, а також позашляховики та пікапи до 80 000 доларів, а скористатися нею зможуть люди з доходом нижче 150 000 доларів на рік. Адміністрація Байдена вже оголосила список автомобілів, що підпадають під пільгу, і з 72 електричних моделей на ринку США лише 26 відповідають новим вимогам на 2022 рік та лише 5 на 2023 рік.

Як і очікувалося, захід викликав різку реакцію країн, які перебувають в авангарді виробництва електричних моделей. У Південній Кореї, наприклад, група Hyundai інвестує мільярди доларів у дослідження та розробки для електричних і водневих автомобілів, а в Німеччині Mercedes і Volkswagen роблять те саме і навіть зобов’язалися назвати точну дату відмови від виробництва автомобілів.

Як повідомляє Reuters, КАМА (асоціація корейських виробників) вже шукає підтримки у свого європейського партнера ACEA (асоціація автовиробників Європи), щоб спільно посісти офіційну позицію проти законодавства США. За даними КАМА, Закон про зниження інфляції може поставити під загрозу імпорт 100 000 електромобілів на рік із Південної Кореї.

Автомобільний світ ухопився за політику Байдена

Крім того, на думку азіатської асоціації, цей закон порушив би економічні угоди, що діють між країною та США, на додаток до положень СОТ (Світової організації торгівлі) щодо вільної торгівлі. Японські виробники також можуть приєднатися, хоча деякі з найбільших та найважливіших заводів Toyota та Honda знаходяться у Штатах. У короткостроковій перспективі Hyundai спробує «звести до мінімуму збитки», збільшивши виробництво на своєму заводі в Джорджії, але це не вирішить проблему, що насувається.

Сильна позиція йшла й від європейських лідерів. За кілька днів до ухвалення закону офіційний представник Єврокомісії Міріам Гарсія Феррер заявила, що захід «викликає занепокоєння в ЄС і впливає на трансатлантичну торгівлю, оскільки дискримінує іноземних виробників щодо американських».

«Податкові пільги є важливим стимулом для стимулювання попиту на електромобілі, але ми повинні переконатися, що ці заходи справедливі». Ми, як і раніше, закликаємо США видалити ці дискримінаційні елементи із законопроекту та забезпечити його повну відповідність вимогам СОТ», — додав Гарсія Феррер.

Свіжі новини

Схожі новини