HomeАвтосвітКонцепт Charger Daytona SRT, електромобіль BMW та тираж Tesla

Концепт Charger Daytona SRT, електромобіль BMW та тираж Tesla

Новини авторинку за тиждень

Майбутнє масл-карів

Dodge представив концепт Charger Daytona SRT – електричний масл-кар, серійна версія якого згодом прийде на зміну Dodge Challenger, що йде.

У концерні Stellantis (до якого входить Dodge) вже заявляли, що навіть із переходом на електромобілі хочуть зберегти за маркою реноме виробника потужних і зухвалих машин. Ось і зараз американці пообіцяли, що новий Charger стоятиме окремо від «нудних електромобілів», до яких вже встиг звикнути світ. Мовляв, це батарейне купе «їде як Dodge, виглядає як Dodge та відчувається як Dodge».

Перед водієм встановлений гнутий екран приладу діагоналлю 16 дюймів. Центральний дисплей системи мультимедіа на 12,3 дюйма повернутий на 10 градусів до водія, також є проекційний екран. Кнопки на передній панелі, кермі і навіть на дверях сенсорні, але аналоговий селектор управління трансмісією. Поруч із ним під кришечкою розташована кнопка запуску силової установки.

Концепт Charger Daytona SRT, електромобіль BMW та тираж Tesla

Charger Daytona SRT стилізований під класичний Charger 1968-1970 років: характерний дизайн “передка”, “розірвана” на двері підвіконна лінія, фамільні задні ліхтарі… Для електромобіля навіть відроджена трикутна емблема під назвою Fratzog, яка використовувалася на Dodge9 з 7 років. Незвичайно вирішено носа машини. Верхній прямокутний повітрозабірник, по контуру якого розташована стрічка ходових вогнів, веде не в підкапотний простір – потрапляючи в цей проріз повітряний потік піднімається вгору на капот. Розробники назвали це інтегроване переднє антикрило R-Wing. Кришка багажника відкривається разом із заднім склом, так що, строго кажучи, це не купе, а тридверний ліфтбек. Склавши спинки задніх сидінь, в ньому можна перевозити великогабаритний вантаж або довгоміри. Концепт має диски діаметром 21 дюйм та панорамний дах.

Концепт Charger Daytona SRT, електромобіль BMW та тираж Tesla

Інформації про електротехніку поки що мало. Заявлено, що машина має 800-вольтову електросистему під назвою Banshee та повний привід, але кількість та потужність електромоторів не уточнюється. Анонсована якась «мультишвидкісна» трансмісія eRupt з електромеханічною системою перемикання, яка може імітувати ривки традиційної коробки при інтенсивному розгоні. Є їздові режими Auto, Sport, Track та Drag, а також пресет PowerShot для короткочасного підвищення потужності, що активується кнопкою на кермі. Гальма – з 6-поршневими механізмами.

Концепт Charger Daytona SRT, електромобіль BMW та тираж Tesla

Розробники обіцяють, що електричний Charger виявиться динамічнішим, ніж нинішні бензинові Dodge у версії Hellcat, які мають компресорний V8 потужністю мінімум 727 к.с. А ще електромобіль буде не менш гучним. Для імітації звуку вихлопу є система Fratzonic Chambered Exhaust: у кормі встановлені підсилювач та динаміки, які можуть видати звук гучністю до 126 дБ. Щоправда, з навмисне синтетичною основою.

До початку виробництва електричного масл-кара ще мінімум півтора року (нинішній Challanger протримається на конвеєрі до кінця 2023 року).

BMW M: прийде перший електромобіль

Підрозділ BMW M GmbH повідомив про початок дорожніх випробувань свого першого електромобіля. Прототип, побудований на базі ліфтбека BMW i4, оснащений чотирма електромоторами (по одному на кожне колесо), які мають незалежне керування. Таке рішення дозволяє реалізувати управління вектором тяги на новому рівні, недоступному для ДВС. Термін появи серійного M-електромобіля поки що не названо.

Концепт Charger Daytona SRT, електромобіль BMW та тираж Tesla

Tesla: є 3 мільйони!

Загальний тираж електромобілів Tesla перевищив 3 мільйони екземплярів. Святкування цієї віхи у компанії приурочили до випуску мільйонної машини на заводі у Шанхаї, який запрацював у грудні 2019 року.

Концепт Charger Daytona SRT, електромобіль BMW та тираж Tesla

Зараз на китайському заводі роблять електромобілі Tesla Model 3 та Model Y як для внутрішнього ринку, так і експорту. Із загального 3-мільйонного тиражу на цю пару припало приблизно 2,4 млн екземплярів. Крім КНР, виробництво ведеться на двох заводах у США (у Каліфорнії та Техасі), а також у Німеччині. Сумарна виробнича потужність усіх підприємств Tesla сягає 1,9 млн машин на рік.

Свіжі новини

Схожі новини