HomeАвтосвітMercedes-Benz скоротить кількість дилерських центрів

Mercedes-Benz скоротить кількість дилерських центрів

Mercedes-Benz планує скоригувати формат продажу автомобілів. Як повідомляє Automotive News Europe, компанія скоротить кількість дилерських центрів і наголосить на прямих продажах: дилери при цьому більше займатимуться післяпродажним обслуговуванням. Крім цього, для молодіжної аудиторії Mercedes-Benz розвиватиме напрямок онлайн-продажів: вже до 2025 року на них повинна припадати чверть усіх угод.

Скороченням кількості дилерів Mercedes-Benz поки що збирається зайнятися в розвинених країнах. Так, у Німеччині кількість автосалонів до 2025 року має зменшитися на 20 відсотків, у низці інших країн – на 10 відсотків. При цьому на найбільшому авторинку світу в Китаї німецька компанія, навпаки, має намір наростити їхню кількість.

Зараз в дилерську мережу Mercedes-Benz входять близько 6500 центрів по всьому світу, 1000 розташовані в Німеччині. Більшість із них до 2025 року перекваліфікуються на «агентів»: тобто вони отримуватимуть комісію від продажу автомобіля, але не вкладатимуться в рекламу. Доходи від продажу впадуть, проте залишитися на колишньому рівні можна буде за рахунок послуг післяпродажного обслуговування.

За словами фінансового директора Mercedes-Benz, за рахунок розвитку прямих продажів компанія стане ближчою до клієнта, а також зможе стежити за ціноутворенням безпосередньо. Збут через інтернет буде вигідний з урахуванням «омолодження» аудиторії: середній вік покупця автомобілів Mercedes-Benz в останні роки ставав дедалі нижчим.

Крім цього, у найближчому майбутньому компанія має намір переглянути свою лінійку, скоротивши кількість автомобілів початкового рівня та збільшивши кількість розкішних. На розвиток «топового» та середнього сегментів Top-End Luxury та Core Luxury будуть спрямовуватися 75 відсотків інвестицій, а гамму початкового Entry Luxury скоротять із семи до чотирьох моделей.

Свіжі новини

Схожі новини