HomeАвтосвітНімеччина попереджає про брак бензину через санкції

Німеччина попереджає про брак бензину через санкції

Нафтове ембарго щодо Росії, ймовірно, вплине на ціни на паливо в Німеччині, при цьому серйозні проблеми виникнуть у Східній Німеччині, заявив міністр економіки Роберт Хабек.

«У разі негайного припинення імпорту сирої нафти з Росії ми не можемо гарантувати безперебійне подання палива на АЗС. Також можливе різке зростання цін. Але це не означає, що ми як держава як нація потрапимо в нафтову кризу», — додав міністр.

Нагадаємо, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн представила новий план економічних санкцій проти Росії. Головне в ньому – повна заборона на імпорт російської нафти. Постачання російської нафти мають бути припинені на строк до півроку, а імпорт нафтопродуктів — до кінця року.

У 2021 році 35% імпорту сирої нафти до Німеччини припадало на Росію: одна третина постачалася морем до Західної Німеччини, дві третини – трубопроводом на нафтопереробні заводи Бранденбург і Саксонія-Анхальт.

Західна Німеччина менш схильна до небезпеки, оскільки французька нафтова група Total, що управляє НПЗ на заході, заявила, що до кінця 2022 року зможе обійтися без російської нафти. Завод виробляє 3 мільйони тонн бензину на рік приблизно на 1300 станціях заправки в Саксонії.

Проте у Східній Німеччині будуть проблеми. За словами Хабека, основна проблема буде на НПЗ у Швеції. Справа в тому, що цей НПЗ покриває близько 25% потреб Німеччини у сирій нафті та на 91,67% належить російській компанії «Роснефть».

Завод переробляє 12 млн. тонн сирої нафти на рік або 220 000 барелів на добу (бензин, дизель, мазут). Він забезпечує паливом майже 90% заправних станцій у Берліні та Бранденбурзі.

Саме цьому НПЗ будуть потрібні інші постачальники сирої нафти, а сировина доставлятиметься з інших районів Німеччини поїздом або автотранспортом, що призведе до додаткових витрат. З технічного погляду можлива альтернативна доставка на шведський НПЗ танкерами через порти Росток та Гданськ.

«Велике питання — чи готова Роснафта як власник російського НПЗ переробляти «іноземну» нафту. Якщо ні, то єдиний варіант – націоналізувати НПЗ», – заявив заступник голови дрезденського відділення інституту IFO Іоахім Рагніц, слова якого наводить німецьке видання Auto Motor und Sport.

Крім дорогих танкерних поставок, нафта з інших країн коштує набагато дорожче. Наприклад, північноморська Brent або американська WTI коштують на 30 доларів за барель (159 літрів) дорожче, ніж російська Urals. Все це спричинить стрімке зростання цін на пальне в країні і ціна бензину незабаром може перевищити 3 євро за літр.

Свіжі новини

Схожі новини