HomeАвтосвітНове лого Bugatti, кросовер Mini Aceman та безпілотні таксі

Нове лого Bugatti, кросовер Mini Aceman та безпілотні таксі

Новини автомобільного ринку за тиждень

Ринок США: автомобілі дорожчають

Ціни на нові автомобілі зростають не лише у Казахстані. Американське агентство Kelley Blue Book опублікувало свіже дослідження, згідно з яким у червні середня ціна нового авто на ринку США склала рекордні 48 043 долари. Це на 12,7% більше, ніж того ж місяця 2021 року (42 633 долари).

Найбільш помітно за рік зросли в ціні гібридні моделі: +27,6%, а підсумкова середня ціна – 39 040 доларів. Електромобілі значно дорожчі: у середньому 66 997 доларів, але збільшення за рік становило лише 13,7%.

Що стосується окремих виробників, то сильніше за інших у США ціни підняли німецькі бренди Mercedes (+15,7%, середня ціна – 76 601 долар) і Volkswagen (+15,4%, 56 629 доларів).

ДТП із безпілотником: хто за що відповідає?

Влада китайського міста Шеньчжень з 18-мільйонним населенням дозволила експлуатацію безпілотних таксі, хоча для підстрахування в салоні таких машин, як і раніше, повинен знаходитися оператор. Піти на це дозволив довгоочікуваний розподіл юридичних сфер відповідальності за ДТП за участю безпілотників.

У разі присутності в салоні водія відповідальність, як і раніше, лягає на нього. Якщо автомобіль пересувався повністю безпілотному режимі без водія, то відповідальним за замовчуванням стає власник машини. Але якщо буде доведено, що причиною ДТП став дефект апаратного або програмного забезпечення автопілота, відповідати за наслідки буде виробник авто або розробник ПЗ.

Bugatti: нове лого

Бренд Bugatti презентував новий логотип. Як і у багатьох інших автовиробників, ребрендинг пройшов у ключі тотального спрощення.

Bugatti: нове лого

Знаменита овальна емблема з червоним тлом більше не використовуватиметься. Замість неї – лише стилізовані ініціали Етторе Бугатті (EB) та назва марки, зроблена колишнім шрифтом.

Одночасно заявлено, що під брендом Bugatti відтепер випускатимуть і продаватимуть не тільки автомобілі, а й супутню продукцію.

Mini: Charismatic Simplicity

Mini представив концептуальний компакт-кросовер Aceman. Це провісник серійної моделі з лінійки нового покоління, на яку бренд перейде найближчим часом.

Mini: Charismatic Simplicity

Міський паркетник Aceman розташується в табелі про ранги Mini між базовим тридверним хетчбеком (3821 мм у довжину) та кросовером Countryman (4297 мм у нинішньої моделі, а нова стане ще більшою). Довжина новинки – 4050 мм, ширина – 1990 мм, висота – 1590 мм. Якоюсь мірою Aceman замінить собою п’ятидверний Mini-хетчбек та універсал Clubman, у яких не буде прямих спадкоємців.

Mini: Charismatic Simplicity

Концепт виконаний у новій дизайн-філософії Charismatic Simplicity, яка передбачає прості форми та лінії, скорочення зовнішнього декору та, зокрема, повну відмову від хрому.

Mini: Charismatic Simplicity

Aceman свіжо обігрує стиль Mini. У кросовера дуже широкі «плечі» поясної лінії, гранована форма фар, які можуть відображати графічні світлові малюнки, інтерактивна світлова панель на місці радіатора і 20-дюймові диски. Дверні ручки на кшталт сучасних BMW із втопленими клавішами. Суто концептуальні деталі – повністю матрична оптика та багажник на даху у формі британського прапора.

Mini: Charismatic Simplicity

П’ятимісний салон мінімалістичний і водночас затишний. На передній панелі збережено круглий центральний екран: тепер він зроблений за технологією OLED та має підвищену контрастність. Приладової панелі немає, зате на всю ширину торпедо проектується картинка, у складі якої є «острівець» із показаннями приладів та навігатором перед водієм. Графічні теми можна змінювати, і кожна з них має свій звуковий супровід. У внутрішній обробці розробники відмовилися не тільки від хрому, а й від шкіри, включаючи штучну. Натомість використана тканина, у тому числі з вторинної сировини. Навіть обшивка керма виконана з велюру.

Mini: Charismatic Simplicity

Щодо техніки поки відомо лише, що Mini Aceman є електромобілем. Прем’єра серійного кросовера очікується у 2024 році.

Дефіцитний Land Cruiser 70

На тридцять дев’ятому році конвеєрного життя позашляховик Toyota Land Cruiser 70 став дефіцитом.

Попит на основному для моделі ринку Австралії б’є рекорди, але через порушені логістичні ланцюжки Toyota не може його задовольнити. Тому австралійські дилери вимушено закрили прийом замовлень на «сімдесятку» і відновлять їх після того, як Toyota вирішить проблеми з постачанням комплектуючих.

Дефіцитний Land Cruiser 70

В Австралії Land Cruiser 70 пропонується тільки з турбодизелем V8 4.5 (205 к.с.), ціни починаються з 46 800 доларів. Також ці машини продаються в деяких країнах Африки, Близького Сходу та Південної Америки, але там обмежень поки що немає.

Свіжі новини

Схожі новини