HomeАвтосвітПершому у світі розкішному автомобілю виповнилося 130 років

Першому у світі розкішному автомобілю виповнилося 130 років

Німецька компанія Mercedes-Benz відзначила на своєму сайті 130-річчя від дня створення культового автомобіля Daimler Motor Car 1892, який вважається першим представницьким автомобілем у світі.

Наприкінці 19 століття Готліб Даймлер та його головний інженер Вільгельм Майбах вирішили залучити заможних клієнтів. А кузови Daimler Motor Car виготовляють із цінних порід дерева у каретній майстерні Отто Негеля, яка обслуговує німецьку еліту. Сидіння оббиті шкірою.

Перші автомобілі були дуже дорогими, але назвати їх розкішшю було б надто. Але все ж таки вони були такими для свого часу. Першим покупцем Daimler Motor Car став султан Марокко Мулай аль-Хасан I. Щоб захистити себе від спекотного африканського сонця, автомобіль оснастили оксамитовим тентом, кистями із золотої нитки та прикрасами із чорного дерева. Кейс – робота студії зі Штутгарта – Otto Naegele. Воно було доставлено 31 серпня 1892 року, і султан особисто розписався у цьому, що його отримав, що підтверджується документом.

Першому у світі розкішному автомобілю виповнилося 130 років

Мулай аль-Хасан I використав автомобіль до 1894 року і увійшов в історію як перший, хто купив автомобіль у Daimler-Motoren-Gessllschaft (DMG), а також як перший правитель, який володів автомобілем із двигуном внутрішнього згоряння. Вражений автомобілем, він також купив човен з двигуном DMG.

Серія автомобіля була невеликою – до 1895 року вручну було випущено всього 12 автомобілів Daimler Motor Car. Двигун двоциліндровий 1,0-літровий потужністю 2 к.с., що дозволяє розвивати швидкість 18 км/год. Коробка передач – 3-ступінчаста механічна та інноваційний привід з шестернями, а не ланцюгом.

Першому у світі розкішному автомобілю виповнилося 130 років

Головний конструктор Daimler Motor Car Макс Шретер взяв за основу автомобіль Готліба Даймлера та Вільгельма Майбаха зразка 1889 року, що має залізні колеса. У новій моделі вже встановлені гумові колеса Hamburger Gummiwerk. Гальмування здійснюється натисканням на зовнішню частину шини, і, що цікаво, рідина, що охолоджує, тече по трубках всередині рами.

Один з екземплярів Daimler Motor Car 1892 виставлений у музеї Mercedes-Benz у Штутгарті разом із двома розкішними автомобілями 1930-х років – моделями 770 (W07).

Свіжі новини

Схожі новини