HomeАвтосвітПродаж Bentley в Китаї через проблеми з доставкою впав на 29%

Продаж Bentley в Китаї через проблеми з доставкою впав на 29%

Британський виробник автомобілів класу люкс Bentley у першому кварталі збільшив операційний прибуток у 2,6 рази, оскільки зростання цін компенсувало падіння продажів. Як повідомляється в прес-релізі компанії, прибуток у січні-березні склав 170 млн євро в порівнянні з 65 млн євро за той же період минулого року. Виторг виріс на 41% і досяг 813 млн євро проти 578 млн євро.

Продаж машин скоротився на 5% – до 3,203 тис. з 3,358 тис. роком раніше. У Північній та Південній Америці показник упав на 9%, у Китаї через проблеми з доставкою – на 29%. При цьому середня ціна реалізації автомобілів підвищилася на 15% і становить 212 тис. євро.

Головний виконавчий директор Bentley Адріан Холлмарк повідомив, що близько 200 автомобілів, що прямували в США, 75 з яких були виготовлені за індивідуальним замовленням для конкретних клієнтів, були втрачені через катастрофу судна біля Азорських островів після пожежі в лютому. Продажі в Китаї постраждали через локдауни, викликані пандемією, пише Automotive News. За словами Адріана Холлмарка, за відсутності надалі будь-яких проблем у ланцюжках постачання компанія може випустити близько 15 тис. автомобілів цього року порівняно з 14,659 тис. у 2021 році.

«Кризи, які ми отримали через COVID-19, напівпровідники та трагедію в Україні, зараз не вплинули на готовність клієнтів інвестувати в предмети розкоші загалом і в Bentley зокрема, – сказав він. – У нас справді все добре».

Bentley входить до німецького автоконцерну Volkswagen. Раніше компанія повідомляла, що в 2021 році побила рекорд продажу автомобілів другий рік поспіль, незважаючи на проблеми з постачанням компонентів.

Свіжі новини

Схожі новини