HomeАвтосвітRenault офіційно зняла з виробництва свій найпопулярніший мінівен

Renault офіційно зняла з виробництва свій найпопулярніший мінівен

Історія бестселера Renault кінця 90-х і початку 2000-х – прохідного Scenic офіційно закінчилася. За даними Caradisiac, французька компанія припинила виробництво моделі, але її версія з подовженою базою Grand Scenic залишається на конвеєрі.

Однак це скоро зміниться: Renault відмовиться від одномісних легкових автомобілів у 2023 році, і тому Grand Scenic та Espace також увійдуть до історії. Поки що відомо, що ім’я Scenic залишиться в гамі марки, і буде присвоєно новому кросоверу.

Renault Scenic першого покоління випускався з 1996 до 2003 року, було продано понад 2,8 мільйона одиниць. Він найпопулярніший, при цьому виробництво четвертого покоління, яке є останнім для цієї машини, було зупинено достроково і французи вирішили не вкладатися у фейсліфтинг.

Причини зрозумілі – низькі продажі. У 2021 році було реалізовано менше ніж 16 000 одиниць моделі. Поки що два інших мінівени залишаються в гамі Renault, але їхня доля вирішена, і їхнє місце на конвеєрі займуть більш затребувані споживачами кросовери.

До речі, те саме відбувається і з іншими виробниками в Європі, які відмовляються від мінівенів. Volkswagen звільняє Sharan і збирається попрощатися з Touran, а Citroen припинив виробництво C4 Space Tourer менше місяця тому. Тільки Ford продовжує модернізувати сімейство S-Max / Galaxy, але цілком імовірно, що ці дві моделі не отримають прямих наступників.

Свіжі новини

Схожі новини