HomeАвтосвітRenault передає свою частку «АвтоВАЗу» за 1 рубль

Renault передає свою частку «АвтоВАЗу» за 1 рубль

Французький виробник Renault передасть свою частку в АвгоВАЗі НДІ НАМІ. Про це повідомив міністр промисловості та торгівлі Росії Денис Мантуров, слова якого наводить ТАРС. В даному випадку йдеться не про націоналізацію активів, а про символічний продаж за 1 рубль.

Renault не в змозі підтримувати працездатність своїх підрозділів у Росії і тому передасть свої акції АвтоВАЗу до Москви як юридична особа. Вони перейдуть у НАМІ, яке входить до складу Мінпромторгу, а Renault отримає їх назад, якщо вирішить повернути», – пояснив Мантуров.

За його словами, французи вже ухвалили рішення піти з Росії, і в їхньому договорі про поділ акцій буде прописаний варіант, що вони можуть викупити їх за ту саму символічну суму на строк до 5-6 років. Однак усі інвестиції, які будуть зроблені в АвтоВАЗ у цей період, будуть включені у вартість угоди.

“Подарунків нікому робити не будемо”, – сказав він, не уточнивши, які моделі збиратимуться на заводі Renault у Москві.

Слід уточнити, що Renault не коментувала заяви Мантурова і поки що офіційно не заявляла про можливе відділення від своєї частки в АвтоВАЗі. Власний капітал компанії в Росії оцінюється приблизно в 1,5 млрд. євро, а місцевий ринок є другим за значимістю. У 2021 році на ньому було продано 482 000 нових автомобілів марки, що лише на 39 000 менше, ніж у Франції.

Свіжі новини

Схожі новини