HomeАвторинокToyota обійшла Volkswagen з продажу у світі

Toyota обійшла Volkswagen з продажу у світі

Toyota Motor вдалося стати світовим лідером із продажу автомобілів у січні-квітні. Як повідомляє агентство Bloomberg, японському автогіганту вдалося обійти найближчого суперника – Volkswagen AG – більш ніж на мільйон проданих машин. При цьому в річному вираженні показники Toyota знизилися: вона продала 3429636 автомобілів марок Toyota, Lexus, Daihatsu і Hino, що на 5,8 відсотка менше, ніж за перші чотири місяці 2021 року.

Найбільш помітним падінням відзначилися продажі Toyota на домашньому ринку: попит знизився на 16,63 відсотка до 692 370 автомобілів. Глобальні втрати склали 2,7 відсотка.

Проте постачання Volkswagen AG скоротилося набагато помітніше. За січень-квітень німецькому концерну вдалося реалізувати 2414800 автомобілів Volkswagen, Skoda, Audi, Lamborghini, Bentley, Porsche, Scania та інших підконтрольних марок, що на 26 відсотків менше, ніж за той же період минулого року. Таке падіння та значний відрив від Toyota аналітики пояснюють спалахом коронавірусу в Китаї, який є найважливішим ринком збуту для Volkswagen, а також припиненням постачання комплектуючих з України.

На Toyota також сильно вплинула ситуація із COVID-19. У березні автогігант почав відправляти заводи у простої, внаслідок чого компанія провалила виробничий план на квітень та зібрала на 9,1 відсотка менше машин, ніж за квітень-2021. Паузи вже заплановані на початок червня, за який Toyota випустить 850 тисяч автомобілів – 100 тисяч менше, ніж збиралася.

Toyota лідирує за світовими продажами вже два роки поспіль. У 2020 році вона вирвалася вперед, реалізувавши 9,5 мільйонів автомобілів проти 9,3 мільйонів, проданих Volkswagen. 2021 року розрив збільшився: Toyota вдалося збути 10,5 мільйона машин, а Volkswagen — лише 8,9 мільйона. Судячи з початку року, японці мають шанси зберегти першість.

Свіжі новини

Схожі новини