HomeАвтосвітТуреччина розпочала виробництво свого національного електромобіля

Туреччина розпочала виробництво свого національного електромобіля

Туреччина розпочала виробництво власного автомобіля, прототип якого був представлений президентом Реджепом Тайіпом Ердоганом у 2019 році. Перші автомобілі марки TOGG зійшли з конвеєра на нещодавно побудованому заводі в Гемліку, портовому місті на південь від Стамбула в Бурсі. Генеральний директор марки Гюркан Каракаш анонсував перший готовий автомобіль.

За планами TOGG виробництво буде повністю завершено до початку листопада. А наприкінці першого кварталу наступного року планується ринковий дебют і першим автомобілем стане електричний позашляховик. Перед цим кросовер має пройти сертифікаційні випробування на відповідність до європейських стандартів, адже амбіції полягають у тому, щоб продавати машину за межами Туреччини.

Позашляховик отримає дві модифікації – з електродвигуном потужністю 200 л.с. на задню вісь або з двома двигунами – по одному на кожну вісь. У другому випадку потужність становитиме близько 400 сил. Найпотужніша версія розганятиметься від 0 до 100 км/год за 4,8 секунди, а максимальний запас ходу складе близько 500 км.

Заснована у 2018 році компанія TOGG показала перший прототип кросовера під назвою «Ердоганомобіль» у 2019 році. 2021 року компанія запатентувала в Євросоюзі другу модель — електричний седан. Тоді ж було заявлено, що потужність заводу має зрости до 175 000 автомобілів на рік. До 2030 року TOGG планує випустити п’ять різних моделей – позашляховик, седан, C-хетчбек, B-SUV та B-MPV. Ключі будуть електричні.

Акумулятори виготовлятимуть французька технологічна компанія. Прогнозується, що у внутрішніх районах автомобілі зупинятимуться на 80% менш ніж за 30 хвилин завдяки можливості екстреної зупинки. Очікується, що ціни на базову версію позашляховика починаються приблизно з 49 000 євро.

Свіжі новини

Схожі новини