HomeАвтосвітУ Каліфорнії запустили доставку їжі за допомогою електрокарів Hyundai Ioniq 5

У Каліфорнії запустили доставку їжі за допомогою електрокарів Hyundai Ioniq 5

Якщо пілотна програма виявиться успішною, географію роботи автономних доставників розширять.

У Каліфорнії запустили доставку їжі за допомогою електрокарів Hyundai Ioniq 5, які оснащені автопілотом. Вони заступили на службу сервісу Uber Eats у Санта-Моніці та працюють повністю самостійно. Служба доставки попереджає ресторан про прибуття безпілотника, на задньому сидінні якого є спеціальні відділення для перевезення їжі. Після завантаження Ioniq 5 відправляється до клієнта, який зможе забрати своє замовлення після отримання повідомлення про додатку.

У Каліфорнії запустили доставку їжі за допомогою електрокарів Hyundai Ioniq 5

За роботу безпілотників відповідає компанія Motional – спільне підприємство Hyundai та Aptiv, що спеціалізується на передовій автомобільній електроніці. Компанія вже має досвід у перевезенні пасажирів, але самостійні автомобілі-доставники їжі в її портфоліо досі не входили.

На підготовку до запуску пілотної програми Motional витратила кілька місяців, протестувавши взаємодію з кожним рестораном Uber Eats на маршруті майбутніх кур’єрів. За словами головного операційного директора компанії Абе Габра, запуск перших постачальників-безпілотників – «новий етап» у дорожній карті Motional та фундамент для майбутньої роботи з Uber.

Ще минулого року автономні автомобілі для доставки почав використовувати американський рітейлер Walmart. Щоправда, безпосередньо з покупцями вони не взаємодіють: вантажівки возять продукти з даркстора (закритий магазин-склад для онлайн-торгівлі) у роздрібний магазин.

Свіжі новини

Схожі новини