HomeАвтосвітУ Євросоюзі просять відстрочити відмову від автомобілів на ДВЗ

У Євросоюзі просять відстрочити відмову від автомобілів на ДВЗ

Як стало відомо Automotive News Europe, не всі країни Євросоюзу готові підтримати плани Брюсселя щодо фактичної заборони продажу нових автомобілів із бензиновими та дизельними двигунами вже з 2035 року.

У поширеному серед профільних відомств ЄС документі п’ять країн – Італія, Португалія, Словаччина, Болгарія та Румунія – закликають перенести термін стовідсоткового скорочення викидів СО2 – іншими словами, тотальна заборона продажу машин із ДВЗ – з 2035 року на 2040 рік.

Незважаючи на політику ЄС щодо боротьби з викидами, що зростають, від транспорту та прискорення переходу на електромобілі, найменш розвинені країни Євросоюзу вважають, зокрема, створення розгалуженої зарядної інфраструктури непосильним для слабких економік тягарем. Чиновник з Болгарії, який побажав залишитися невідомим, заявив, що політика в галузі клімату повинна враховувати економічні та соціальні чинники: зокрема, «значні відмінності» у купівельній спроможності між країнами ЄС.

Однак євроуряд у Брюсселі впевнений у вирішальній ролі саме 2035 року – адже середній термін служби нових автомобілів становить 15 років і пізніша заборона завадить ЄС до 2050 року обнулити викиди СО2 (на думку євровчених, це має запобігти катастрофічній зміні клімату).

Деякі локальні уряди цю мету підтримали, але не всі: наприклад, Німеччина – найбільший автомобільний ринок ЄС – проти. Немає єдності і в рядах автовиробників: Volkswagen, Ford і Volvo публічно висловилися за, тоді як галузеві групи, у тому числі Європейська асоціація автовиробників, виступають проти, побоюючись невизначеності в темпах розгортання мережі зарядних пристроїв.

Паралельно в ЄС починається обговорення ще одного закону, який вимагатиме від країн Союзу встановити мільйони автомобільних зарядних пристроїв вже у поточному десятилітті.

Свіжі новини

Схожі новини