HomeАвтосвітВиробники суперкарів отримали відстрочку з електрифікації

Виробники суперкарів отримали відстрочку з електрифікації

У виробників суперкарів та інших нішевих автомобільних компаній буде ще кілька років, щоб відповідати новим європейським нормам викидів. Минулого тижня Європейський Союз погодився продовжити термін переходу таких компаній на екологічно чисті двигуни з 2029 року до кінця 2035 року.

Як ви вже знаєте, саме у 2035 році на Старому континенті буде заборонено продаж автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Італія, де розташовані такі компанії, як Ferrari, Lamborghini та Pagani, а також ще 4 країни, активно виступала за продовження терміну для нішевих брендів, хоча Апеннінці хотіли, щоб останній термін був до 2040 року, що не було прийнято.

Основні аргументи на користь продовження термінів полягали в тому, що такі нішеві виробники зіткнуться з серйозними труднощами при виконанні нових і більш суворих вимог. Прийнятий компроміс став ковтком свіжого повітря не тільки для італійських фірм, але і для таких компаній, як McLaren, Aston Martin, Bugatti-Rimac, Koenigsegg та багато інших.

Перехід на гібридні та електричні силові агрегати буде непростим для вищезгаданих компаній, ресурси яких набагато більш обмежені, ніж у основних автовиробників. Нішевим компаніям також доведеться боротися з технологією, яка досі перебуває на ранніх стадіях свого впровадження. Акумулятори важкі, і ця вага негативно впливає на загальну продуктивність автомобіля, що дуже важливо для виробників суперкарів.

Виробники суперкарів отримали відстрочку з електрифікації

Проте невеликі та нішеві компанії рухаються до електрифікації, але у своєму власному темпі. Минулого місяця Ferrari оголосила, що її перша повністю електрична модель з’явиться в 2025 році в рамках плану випуску 15 автомобілів у період з 2023 по 2026 рік. Подробиці про перший електромобіл Ferrari все ще не розголошуються, але компанія продовжує подавати патенти на електричні та гібридні силові агрегати. Минулого тижня Lamborghini оголосила, що до кінця десятиліття випустить свій перший електромобіль.

Заборона на продаж у ЄС, як і раніше, залишає можливість для двигунів внутрішнього згоряння, які, однак, повинні працювати на синтетичному паливі. Прихильники цього підходу мають обмежений час — лише до 2026 року — щоб довести свою ефективність. Цього ж року Формула-1 почне використовувати екологічне паливо у своїх гоночних автомобілях.

Автовиробники також розглядають водень як спосіб скоротити викиди і досягти цілей ЄС, але електромобілі з акумуляторними батареями, схоже, зараз найкраще підходять, і у Ferrari, Lamborghini і компанії буде більше десяти років, щоб зрозуміти своє майбутнє.

Свіжі новини

Схожі новини