HomeАвтосвітЯк Україна справляється з паливною кризою

Як Україна справляється з паливною кризою

Дефіцит палива в Україні знову збільшився і ціни зростають, незважаючи на державне регулювання. Про те, що відбувається на ринку нафтопродуктів, розповідає Сергій Куюн, директор Консалтингової групи А-95, експерт з енергетики.

“Дефіцит триває. З одного боку, на заправках немає черг, а з іншого – багато заправок по країні не працюють, а заправки, що працюють, не мають повного асортименту палива і продають всього 20 літрів. Нещодавно ми також стали свідками обмежень для комерційних клієнтів. Єдині, у кого немає браку палива та повністю забезпечені, – це сили безпеки та муніципалітети”, – пише експерт.

Але чому в Україні є дефіцит палива? За його словами, перша причина криється в руйнуванні росіянами єдиного чинного в Україні НПЗ у Кременчуці.

“Заводу немає з початку квітня, ресурси імпорту узгоджені, але тепер імпортери з Європи мають іншу проблему”, – сказав Куюн. – Європа зіткнулася з несподіваним викликом. У європейців немає додаткових танків та паровозів. Більше того, ситуація стала несподіванкою і для самих європейців: виходить, що не всі залізничні цистерни можуть ходити мережею залізниць України через різні технічні вимоги», — розповів експерт.

«Зараз уперше в історії українці чекають бензин та дизпаливо з Німеччини. Дефіцит дизпалива виявляється найбільшим. Попит з боку аграріїв теж каже сам за себе. Хоча він менший за очікуваний. т знати. Проте аграрії використовують різні паливозберігаючі хитрощі — скорочують посів, вибирають менш «капризні» культури, спрощують технологію та спрощують технологію тощо», — продовжує свою розповідь експерт.

Щодо цін, то уряд продовжує регулювати державу, що, за словами Сергія Куюна, має зворотний ефект через дефіцит: «Є певна ціна, але немає товару. Як у радянському магазині. Сподіватимемося, що ми просто не знаємо всього, але уряд знає більше і робить те, що необхідно. Ситуація з бензином найтривожніша, але останніми днями спостерігається пожвавлення бензину».

Позитивною стороною цього процесу є поява на ринку продукту кількох міні-НПЗ.

“Кількість не велика і не якісна, але й за це українці їм вдячні. Більше того, щоб підвищити октанове число, «малі НПЗ» змушені додавати біоетанол нашого виробництва, і це добре», – наголосив експерт.

Залишається проблема з автомобільним газом. «Газ став примарою: тобто її більше немає. Ціна потихеньку повзла нагору і майже досягла ціни бензину. Гарна сторона – став збільшуватися імпорт автогазу. І це буде екзотика — американський LPG, який видобувається зі сланцевих родовищ».

«Люди повертаються, Київ оживає, але й він споживає цінне паливо, у тому числі й вищезгадану балію зі США. Коли продукт є у наявності, дивно говорити про прогноз ціни. Тим не менш, ми, як і раніше, зосереджені на світових цінах, які, хоч і вагаються, схоже, знайшли коридор. Брехня нестачі російської нафти триматиме світ у напрузі доти, доки ОПЕК не перестане корчитися і не почне викидати на ринок більше нафти. До того часу ми очікуємо на збільшення видобутку зі США та інших країн з високими витратами на виробництво палива», — сказав експерт.

Свіжі новини

Схожі новини