HomeАвтосвітЯпонія перестає експортувати люксові авто Infiniti та Lexus до Росії

Японія перестає експортувати люксові авто Infiniti та Lexus до Росії

На територію Росії перестають постачати транспортні засоби люксового сегмента. Для одних таке явище виявилося катастрофічним, а інші взагалі його не помітять, тому що пересуваються на менш шикарній техніці. Але факт залишається фактом – транспортні засоби з відомими шильдиками на капотах більше не приїжджають у дилерські центри. Нещодавно така подія стосувалася автомобілів концерну General Motors, а зараз перейшла на японців.

Поставляти люксові транспортні засоби в Росію відмовилися вже багато виробників. Спочатку таке рішення ухвалила Європа, яка встановила заборону на постачання автомобілів до РФ, вартість яких перевищує 50 000 євро. Щодо обмежень США, документи були складені таким чином, щоб визначити порядок постачання певних моделей. Так, під заборону потрапили всі машини, оснащені двигунами об’ємом 1 літр та більше. З 5 квітня 2022 року Японія відмовилася експортувати люкові автомобілі до Росії, посилаючись на ті ж правила, що були встановлені в США та Європі.

Японія перестає експортувати люксові авто Infiniti та Lexus до Росії

Офіційні представники брендів поки не повідомляють, за якими критеріями визначатиме належність певного транспортного засобу до класу люкс. Цікаво, що в сегмент заборонених також потрапив мототранспорт та понад 20 найменувань продукції різного роду – алкоголь, тютюн, одяг, взуття та інше. Ці заходи поширені на 19 основних регіонів РФ, де відзначається високий попит на японську продукцію. До цієї категорії належать регіони, які наближені до кордону з Японією – тут мешканці мають залежність від імпортної продукції. Тому заборона на постачання може спричинити проблеми не тільки в автомобільній структурі.

Японія є великим експортером запасних деталей транспортних засобів. На Росію припадає велика частка постачання – минулого року було ввезено запчастин на суму 6.9 млрд доларів. Якщо ж повернутись до теми та розглядати заборонені для ввезення люксові автомобілі, можна не сумніватися, що в даний сегмент потраплять марки Infiniti та Lexus. З ринку також можуть прибрати дорожчі моделі компанії Toyota, які мають високий попит у Росії. Не можна виключати ймовірність того, що список поступово розширюватиметься і поповнюватиметься відомими брендами.

Японія перестає експортувати люксові авто Infiniti та Lexus до Росії

Цікаво, що багато виробників з Японії не говорять про те, що це повноцінний відхід з ринку Росії. Вони лише зупиняють постачання машин та запчастин – тимчасово. Багато хто пов’язує це з тим, що надалі може відзначатися стабілізація становища. Причина криється ще й у тому, що для Японії ринок Росії був основним у сфері постачання запчастин. Віддавати такий бізнес до рук китайців не хочеться.

За попередньою інформацією, експорт японських транспортних засобів до Росії збережеться, але його жорстко контролюватимуть. Так, під заборону можуть потрапляти не лише нові, а й уживані автомобілі. Немає достовірної інформації, чи накладатимуться на авторинок інші обмеження. Багато експертів в РФ стурбовані тим, що на ринку запчастин виникне складна ситуація через нестачу.

Підсумок. Японія заборонила експортувати автомобілі люксового класу до Росії. Цей захід був прийнятий слідом за введеними обмеженнями з боку США та Європи.

Свіжі новини

Схожі новини