HomeАвтосвітЧому Lexus так довго уникав електромобільності?

Чому Lexus так довго уникав електромобільності?

Лише кілька днів тому Toyota Motor офіційно вийшла на ринок розкішних електромобілів, представивши кросовер Lexus RZ. Це перша повністю електрична модель преміального бренду, який донедавна дивився в іншому напрямку. Коли німці, корейці, китайці і навіть в’єтнамці сміливо стрибали в електричні перегони, Toyota (і Lexus відповідно) воліли робити ставку на гібриди, але все швидко змінилося.

На тлі зростаючого ринку електромобілів становище Toyota Motor було, м’яко кажучи, несподіваним. Лише два роки тому один із керівників японського концерну заявив бюджетникам, що «занадто багато галасу навколо електромобілів, а отже, немає сенсу приділяти стільки уваги електрифікації».

В даному випадку йшлося про Європу, де були запроваджені жорсткі екологічні вимоги, а це означало, що працювати в цьому напрямку мали саме місцева влада та виробники, а в Японії можна було почекати ще трохи. Однак несподівано для Toyota все повністю змінилося і лише кілька днів тому компанія оголосила, що 22 травня розпочне європейський продаж своєї першої масової електричної моделі — кросовера bZ4X, 12 травня 2022 року.

Було зрозуміло, що преміальний бренд Lexus було залишитися осторонь змін. Мабуть, у концерні зрозуміли, що їхні гібридні автомобілі, які справді дуже хороші, довго не залишаться основним вибором споживачів навіть у Японії, оскільки світова автомобільна промисловість швидше, ніж очікувалося, рухається у напрямі повної електрифікації. Тобто поки не пізно, кожен виробник повинен вивести на ринок широкий асортимент електромобілів.

План Toyota і Lexus справді виглядає ефектно, оскільки передбачає інвестиції в електричні моделі на суму 70 мільярдів доларів. Це означає, що до 2030 року японський виробник продаватиме виключно моделі лише на електриці від двох брендів у Європі, Північній Америці та Китаї. Усього їх буде 30, а основним бенефіціаром інвестицій стане Lexus, чий план електрифікації ще амбіційніший, ніж у материнської компанії Toyota.

В даний час Lexus продається на вищезгаданих світових ринках, які є ключовими практично для всіх автовиробників. На ці регіони припадає понад 80% продажу преміальних брендів. Загалом мета Toyota — досягти глобального продажу в 3,5 мільйона електромобілів до 2030 року, з яких щонайменше 1 мільйон повинен припадати на Lexus.

Зміна стратегії японців навряд чи потішить їх великих конкурентів із Німеччини. Audi вже оголосила, що запропонує повний спектр електромобілів вже 2026 року, а 2033 року стане виробником тільки електромобілів. У цьому напрямку працюють і Mercedes-Benz, і BMW, при цьому баварці залишили лазівку, заявивши, що не відмовляться від двигунів внутрішнього згоряння і продовжать пропонувати їх у регіонах, де немає розвиненої інфраструктури для електромобілів.

У будь-якому випадку вихід Lexus на ринок електромобілів серйозно посилить конкуренцію. І компанія готова зі своїм першим серйозним винищувачем – Lexus RZ, продаж якого стартує до кінця року. Технічно він не перевищує конкурентів – два електродвигуни (по одному на кожну вісь) загальною потужністю 313 к.с., акумулятор ємністю 71,4 кВт/год і пробіг 450 км. Цілком пристойні дані для початку тепер залишилося подивитися, що ще готують японці.

Свіжі новини

Схожі новини