HomeАвтосвітНорвежці замінили п'яту частину своїх автомобілів на повністю електричні

Норвежці замінили п’яту частину своїх автомобілів на повністю електричні

Норвегія знаходиться в авангарді електрифікації і щойно досягла ще однієї віхи на шляху до транспорту з нульовим рівнем викидів. За даними Bloomberg, 20% (або кожен п’ятий) легкових автомобілів у країні тепер є повністю електричними. У норвезькій столиці Осло частка електромобілів (BEV) ще вища — понад 33%.

Це приголомшливий результат, оскільки іншим країнам буде потрібно набагато більше часу, щоб досягти цих рівнів. У випадку з Норвегією необхідно враховувати кілька факторів, щоб зрозуміти, чому процес відбувається так швидко. Насамперед – Норвегія багата країна. По-друге, норвежці дуже залучені до екологічних проблем. Нарешті, країна швидко впровадила повний пакет стимулів для повністю електричних автомобілів, включаючи нульовий відсоток ПДВ, а оскільки автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння оподатковуються, електромобілі поза конкуренцією.

За даними Норвезької асоціації електромобілів, менш як за два роки (тобто до 2025 року) частка електромобілів у Норвегії збільшиться до 30%. Для довідки потрібно три роки, щоб перейти з 10% до 20%.

З іншого боку, є райони країни, де використання електромобілів відбувається набагато повільніше. Наприклад, у губернії Фіннмарк на півночі Норвегії частка BEV у загальному парку становить 4,7%. Це може бути пов’язане з більш складним (холодним) середовищем, менш щільною зарядною інфраструктурою або, можливо, навіть з нижчою купівельною спроможністю клієнтів у порівнянні зі столицею (яка зазвичай є найбагатшим місцем у країні, і в цілому продається більше нових автомобілів).

Цього року майже 90% легкових автомобілів, проданих у Норвегії, підключаються. За підсумками 11 місяців року було зареєстровано 118525 нових таких автомобілів, що становить майже 88% від загальної кількості (78,3% BEV і 9,6% PHEV). Нещодавно Tesla Model Y встановила новий щорічний рекорд продажу всіх моделей автомобілів в Норвегії.

Очікується, що в 2025 році в Норвегії будуть продаватися тільки нові автомобілі з нульовим рівнем викидів, що фактично означає, що навіть гібриди, що підключаються, незабаром поступово зникнуть з автосалонів. Ще через кілька років старіючий парк автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння (включаючи гібриди, що підключаються, і гібриди, що підключаються) може значно скоротитися.

Свіжі новини

Схожі новини