HomeАвтосвітТри великі помилки про заборону двигунів внутрішнього згоряння

Три великі помилки про заборону двигунів внутрішнього згоряння

Європарламент схвалив пропозицію щодо заборони продажу бензинових та дизельних двигунів з 2035 року. Залишився останній крок для остаточного ухвалення цього рішення – його має затвердити Рада ЄС, і воно набуде чинності. Таким чином, усі нові автомобілі та фургони, що продаються в ЄС з 2035 року, повинні мати нульовий рівень викидів.

На тлі майбутнього автомобілебудування, що намітилося, виникає безліч питань, на які поки немає точних відповідей. Наприклад: У забороні двигунів внутрішнього згоряння чи не переважає ідеологія над розумом, коментує німецьке видання Focus.

Нав’язування цього рішення ґрунтується на трьох помилках, які загнали ЄС у глухий кут. І це може бути дорогим для водіїв, у тому числі і для електромобілів. Близько 28% викидів CO2 до ЄС припадає на транспорт, що становить 0,9% загального обсягу глобальних викидів. Автомобілі в ЄС не є вирішальними для глобальних цілей викидів, але може скластися таке враження, якщо ви стежите за дискусіями про передбачуваний «автомобіль-вбивця клімату» в останні роки.

Помилка 1 – у електромобіля нульові викиди

Дійсно, ЄС обмежує свою нинішню увагу лише вихлопною трубою і, отже, місцевими викидами. Але немає такого поняття, як «автомобіль з нульовим рівнем викидів», і насправді смішно, що виробникам автомобілів досі дозволено рекламувати свої електромобілі з цим ярликом.

Хоча наука розходиться в думках щодо того, як саме розраховується CO2 для електромобілів, зрозуміло одне: залежно від поточного балансу електроенергії, автомобіль іноді працює добре, а іноді вкрай погано. Це не аргумент проти електромобілів, але безумовно аргумент проти заборони двигунів внутрішнього згоряння, а також проти відмови ЄС від альтернативних видів палива.

Помилка 2 – електромобіль – це побажання покупця

Як показало останнє опитування Allensbach для Німецької академії наук і технологій, більшість у країні переконана, що електроприводи переважатимуть у найближчі десять років, але лише 22 відсотки вважають це бажаним. Іншими словами, тільки меншість дійсно хоче електромобіль зараз чи найближчим часом. Але відомо, що більш-менш це нав’язуватиметься і більшості. Політика, яка, принаймні, не допускає жодних альтернатив, може лише ефектно звалитися.

Посилання на якісніші електромобілі в майбутньому не є достатнім аргументом, оскільки обіцяного зниження цін на ці автомобілі, як і раніше, немає. Навіть багато хто з них останнім часом помітно подорожчав. Крах реєстрації електромобілів у січні, навіть у провідній країні, як Норвегія, показує, що концепція все ще сильно залежить від субсидій і податкових пільг.

Заборона на двигуни внутрішнього згоряння значно посилить тиск на власників електромобілів, щоб вони поділили витрати на дороги, інфраструктуру та зарядні станції.

Помилка 3 – електромобіль забезпечує більшу енергонезалежність

Власний гараж із сонячними батареями на даху, які безкоштовно заряджають власний електромобіль – це можливо, але лише для невеликої кількості водіїв. Поетапна відмова від двигунів внутрішнього згоряння, безумовно, знизить залежність від постачальників нафти та палива. Але хтось змінює одну залежність на іншу, тому що Європа майже «гола», коли йдеться про сировину, необхідну для електромобільності.

Країна, яка може вплинути на електричну мобільність у майбутньому, повернувши кран – це Китай. Там зосереджена більшість сировини. У тих, хто не діє на користь Пекіна, виникнуть серйозні проблеми з отриманням важливої сировини з інших місць.

Свіжі новини

Схожі новини