HomeЛайфхакиЯк заощаджувати паливо у заміських поїздках

Як заощаджувати паливо у заміських поїздках

Технічні характеристики багатьох транспортних засобів дозволяють споживати менше палива. Середня витрата визначається виробником автомобіля. Виявлені показники зазначаються з технічної документації до транспортного засобу. Інша річ – коли у процесі експлуатації на бортовому комп’ютері з’являються зовсім інші цифри. Отже, кожен автомобіль має можливості зниження витрати пального. Але як можна наблизити цей показник до тих розрахункових значень, які вказує виробник?

Стиль водіння. Якщо розглядати експлуатацію транспортного засобу в міських умовах, де доводиться проїжджати короткі дистанції, вдаватися до різких розгонів та частих зупинок, домогтися бажаної витрати не вдасться. Протилежна ситуація спостерігається, коли транспортний засіб пересувається за містом, де немає світлофорів – у такому разі вдасться скоригувати витрати пального.

Перше правило – дотримуватися крейсерської швидкості. Вона досягається при балансі аеродинамічного опору та невисоких витрат палива на приведення транспорту у рух. Навіть незначне перевищення крейсерської швидкості супроводжується значним збільшенням витрати енергії на одиницю колії. Коли автомобіль пересувається на швидкості до 80 км/год, подолання опору повітря доводиться витрачати трохи енергії від згоряння палива. АЛЕ з набором аеродинамічної швидкості опір починає зростати. Тому доводиться спалювати більше пального, щоби підтримувати такий темп. Як тільки стрілка спідометра сягає 130 км/год, витрата підвищується майже вдвічі, порівняно зі швидкістю до 80 км/год.

Як заощаджувати паливо у заміських поїздках

Низькі обороти. Для економії пального слід звертати увагу на обороти двигуна. Якщо при швидкості 80 км/год ставити 2 або 3 передачу, витрата буде збільшено. Найкраще дотримуватися оборотів до 2000 з використанням найвищої передачі трансмісії. Споживання бензину, як і викид шкідливих речовин, можна буде знизити, якщо включити 5 або 6 передачу набагато раніше. Сучасні мотори пристосовані до того, щоб пересуватися на швидкості 60 – 180 км/годину із включеною вищою передачею. Для економічної їзди найбільш оптимальною є швидкість 80 км/год.

Як заощаджувати паливо у заміських поїздках

Не всі автомобілісти знають, що досягти економії можна, навіть якщо пересуватися великим транспортним засобом на зразок вантажівки. Як правило, така техніка дотримується швидкості 70-90 км/год. За великим автомобілем утворюється область, де спостерігається знижений тиск. Повітря розштовхується транспортним засобом, потім сходить і утворює турбулентність. Якщо інший транспортний засіб триматиметься на відстані 10-15 метрів від вантажівки, зона низького тиску почне втягувати її. Це надасть машині додаткового імпульсу, що позитивно позначається на витраті – скоротиться на 10-20%.

Як заощаджувати паливо у заміських поїздках

Ще одне важливе правило – підготовка покришок. Високу паливну економічність можна досягти, якщо забезпечити низький коефіцієнт зчеплення коліс з дорогою. Іноді різниця споживання може досягати 500 мл на 100 км у дорозі. Багато автомобілістів накачують шини до верхньої межі 2.5 атм, щоб зменшити пляму контакту. Але вдаватися до таких способів найкраще влітку.

Підсумок. Більшість автомобілів мають можливість знижувати витрати пального під час руху. Це досягається різними способами – з урахуванням аеродинамічного опору та особливостей шин.

Свіжі новини

Схожі новини