HomeНовинкиToyota представила гібрид Prius п'ятого покоління

Toyota представила гібрид Prius п’ятого покоління

Першому серійному гібриду цього року стукнуло чверть століття. З 1997 року Toyota Prius розійшлася у світі тиражем 5,05 млн екземплярів. У компанії підрахували, що за весь час цей автопарк дозволив скоротити викиди CO2 на більш ніж 82 млн тонн у порівнянні з аналогічними бензиновими машинами. Кілька років тому Toyota активно взялася за розвиток електромобілів, але вони поки що дорогі і підходять далеко не всім, тому робота з гібридами, які вже довели свою спроможність, триває.

Це перший по-справжньому привабливий Prius! Саме такої реакції і домагалися розробники: за задумом, новинка має залучати покупців не лише низькою витратою палива, а й дизайном. Форм-фактор п’ятидверного ліфтбека С-класу, який з’явився ще у другому поколінні моделі, збережено. Проте клиноподібний силует із чистими лініями та великими колесами (диски до 19 дюймів) перекроєний.

Toyota представила гібрид Prius п'ятого покоління

Порівняно із колишньою моделлю колісна база розтягнута на 50 мм (до 2750 мм). Новий Prius на 25 мм довший (4600 мм) та на 20 мм ширший (1780 мм) попередника, але на 40 мм нижче (1430 мм). Базовий гібрид (HEV) і підзарядна версія (PHEV) тепер виглядають однаково, різні у них хіба що диски.

Сім років тому попередній Prius став першою моделлю, збудованою з використанням модульної архітектури TNGA (платформа GA-C). І зараз новий гібрид першим приміряв удосконалену версію TNGA. Архітектура колишня: стійки McPherson спереду, незалежна двоважільна ззаду, тягова батарея під заднім диваном. Але центр ваги зміщений нижче, а жорсткість кузова підвищена, щоб надати моделі більш драйверського характеру.

Фірмова гібридна трансмісія з електромеханічним варіатором, який поєднує тягу бензинового двигуна та електромотора, залишилася в строю. Toyota як і раніше називає Prius найефективнішим гібридом у класі. Базова версія зберегла бензиновий двигун 1.8, але пікова потужність системи збільшена зі 122 до 140 к.с. Компанію їй вперше складе гібрид з 2.0-літровим двигуном — його потужність досягає 193 к.с. Час розгону до 100 км/год – 9,3 секунди та 7,5 секунди відповідно. За доплату запропоновано повний привід E-Four із окремим електромотором на задній осі.

Toyota представила гібрид Prius п'ятого покоління

На вершині гами, як і раніше, гібрид Prius PHEV, що заряджається, але його позиціонування переосмислене. Тепер це не просто “Prius з розеткою”, а “гаряча” топ-версія. Під капотом – 2.0-літровий двигун потужністю 148 к.с., а тяговий електромотор вперше в історії моделі перевищує віддачу ДВС: 160 к.с. Сукупна потужність – 223 к.с. замість 122 к.с. у колишньої моделі. До сотні такий Prius розганяється за 6,7 секунди. При цьому розробники запевняють, що витрата палива залишилася незмінною. Місткість літій-іонної тягової батареї збільшена з 8,8 до 16,3 кВт∙год, тому дальність ходу в електричному режимі зросла в півтора раза.

Інтер’єр повністю змінено, він став традиційнішим. Комбінація приладів (на 7-дюймовому екрані) вже не по центру передньої панелі, а перед водієм, хоч і розташована над ободом керма. Джойстик керування трансмісією переїхав із консолі на центральний тунель. Клімат-контроль має кнопковий пульт з окремим дисплеєм. Розробники називають такий дизайн із трьома робочими зонами Island Architecture.

Prius оснащений двома побутовими розетками, які дозволяють підключати електроприлади потужністю до 1500 Вт: одна розташована в салоні, друга — у багажнику. Для версії, що підзаряджається, можна замовити сонячну батарею: вона вбудована в панорамний дах і в ідеальних умовах може забезпечити заряд для пробігу 1250 «безкоштовних» кілометрів на рік. Ще у Prius PHEV з’явилася функція попереднього охолодження салону, поки автомобіль стоїть біля розетки – щоб не витрачати на роботу кондиціонера заряд батареї. Оснащення включає комплекс електронних асистентів Toyota Safety Sense з фронтальною камерою та систему автоматичного паркування з дистанційним керуванням.

Звичайна Toyota Prius нового покоління вийде на ринок цієї зими, а версія, що підзаряджається, настигне навесні наступного року. Причому в Європі та на деяких інших ринках Toyota тепер продаватиме лише потужну PHEV-версію.

Свіжі новини

Схожі новини