HomeНовинкиToyota представила повністю новий електричний позашляховик

Toyota представила повністю новий електричний позашляховик

Концептуальна модель bZ Compact має скласти конкуренцію Volkswagen ID.4.

Японська компанія Toyota представила у Брюсселі концептуальну модель, яка закладає основу для нового повністю електричного позашляховика та має скласти конкуренцію Volkswagen ID.4. Це новий компактний позашляховик Toyota bZ Compact.

На даний момент у Toyota є лише один повністю електричний автомобіль – bZ4X, але, схоже, японці дають серйозний газ у напрямку розширення сімейства. Новий концепт компактного позашляховика bZ покликаний відігравати провідну роль модельному ряду. Насамперед як молодший брат bZ4X. А по-друге, як 100% електричну альтернативу популярної Toyota C-HR, майбутнє якої було розкрито через C-HR Prologue.

Toyota bZ Compact SUV Concept позиціонується у сегменті C-SUV, найважливішої категорії на європейському ринку. Він був розроблений у Європі, точніше у центрі дизайну та розробки Toyota у Франції. Він задуманий як повністю електричний автомобіль, тож підтримується спеціальною платформою e-TNGA. Toyota приділяє особливу увагу аеродинамічній формі концепту, оскільки вона підкреслює його футуристичний вигляд. Розмір 21-дюймових коліс у поєднанні з їх положенням та формою крил мають вирішальне значення для створення більш агресивного образу.

Toyota представила повністю новий електричний позашляховик

У салоні концепту bZ Compact SUV панує атмосфера технологічного, мінімалістського та елегантного автомобіля. Незважаючи на те, що бренд спробував передати відчуття автомобіля преміум-класу, екологічні штрихи вирізняються. Сидіння виготовлені з перероблених та рослинних матеріалів.

Місце водія «цифрове та підключене» — цифрова приладова панель поєднана з великим сенсорним екраном. У мінімалістичному інтер’єрі практично відсутні всі звичайні елементи керування, а функції автомобіля інтегровані у велику інформаційно-розважальну систему.

Toyota представила повністю новий електричний позашляховик

Toyota поки не розкриває подробиць про ємність акумулятора, вихідну потужність і розміщення електродвигунів. Концепт компактного позашляховика bZ має довжину 4538 мм, ширину 1888 мм (без урахування дзеркал) і висоту 1560 мм. У порівнянні з моделями, оснащеними двигунами внутрішнього згоряння, компактний позашляховик bZ на 78 мм довший за Corolla Cross і на 62 мм коротший за RAV4.

Загальний дизайн не дуже відрізняється від C-HR Prologue, який був представлений паралельно. Проте відразу можна дізнатися, який кросовер є суто електричним, по передній світлодіодній панелі, встановленій на компактному позашляховику bZ. Зважаючи на все, круглі керма вже застаріли, а той, що на bZ Compact SUV Concept, має форму восьмикутника. І ще Toyota підтвердила, що до 2026 року буде представлено шість нових електричних моделей з маркуванням Beyond Zero. Частина з них – це bZ, а мета Toyota – досягти вуглецевого нейтралітету до 2050 року. bZ вийде на ринок Compact швидше за все не раніше 2024 року.

Свіжі новини

Схожі новини