HomeОгляди«Озеленення» Aston Martin та мінівен Audi

«Озеленення» Aston Martin та мінівен Audi

Aston Martin: план електрифікації

Aston Martin представив стратегію розвитку своєї електрифікації під назвою Racing.Green.

Першим гібридом британського бренду вже став гіперкар Valkyrie, але це дрібносерійний гіперкар, та ще й без можливості підключення до розетки. Тому першою повноцінно електрифікованою серійною моделлю стане середньомоторний гібрид Valhalla, що підзаряджається, який вийде на ринок у 2024 році. Повністю електричний Aston Martin очікується 2025-го, а вже 2026 року електрифіковані версії будуть у всіх сімействах. Нарешті, до 2030 року вся лінійка марки складатиметься виключно з гібридів, що підзаряджаються, або електромобілів.

«Озеленення» Aston Martin та мінівен Audi

Стратегія Racing.Green. охоплює і «озеленення» виробництва. Наприклад, вже цього року на даху заводу в Південному Уельсі, де випускають кросовери DBX, буде встановлено 14 тис. сонячних батарей, які вироблятимуть 6,4 МВт електроенергії, покриваючи 20% потреб підприємства. Заводи компанії мають стати вуглецево-нейтральними до 2030 року, а весь ланцюжок постачальників – до 2039-го.

«Озеленення» Aston Martin та мінівен Audi

Audi: концептуальний мінівен

Нещодавно Audi представила концепт-кар Urbansphere – останній у «сферичній трилогії», яку ще минулого року відкрили родстер Skysphere та представницький седан Grandsphere.

Великі і дорогі мінівени вже давно популярні в Китаї, а зараз буде бум електричних однооб’ємників, в якому збирається взяти участь Audi. Розробкою Urbansphere займалися студії в Інгольштадті та Пекіні з огляду на побажання місцевих покупців.

Це дуже великий однооб’ємник: довжина – 5510 мм, ширина – 2010 мм, висота – 1780 мм. Колісна база – 3400 мм, як у представницьких седанів. Справжні габарити приховують вдалі пропорції та диски діаметром 24 дюйми. У концепту оригінальна оптика. Світиться зроблена вся передня секція: осередки-пікселі можуть запалюватися різними кольорами і змінювати яскравість, формуючи малюнок «решітки радіатора», великі сигнали повороту або попереджувальні знаки для пішоходів. Скло дверей складаються з двох частин – їх верхні сектори «загнуті» на дах, роблячи машину візуально нижчою. Таке рішення було і у седана Grandsphere, і ще тоді розробники заявили, що незабаром воно з’явиться на серійних Audi.

«Озеленення» Aston Martin та мінівен Audi

Urbansphere має найпростіший салон серед усіх моделей “чотирьох кілець”. Але в ньому лише чотири індивідуальні крісла з вбудованими ременями безпеки та широким набором регулювань. Передні сидіння можна розвернути проти ходу, а із задніх зробити напівлежачі місця: спинки нахиляються на 60 градусів тому. Оскільки мається на увазі автопілот четвертого рівня, здатний здебільшого обходитися без підтримки водія, кермо разом з приладами забирається всередину передньої панелі. Замість звичних рідкокристалічних екранів – проекція на торпедо та лобове скло. Задні пасажири мають індивідуальні мультимедіа-дисплеї, а також панорамний OLED-екран з прозорою підкладкою, який встановлений на стелі. Управління – голосом або жестами, передбачені й окуляри доповненої реальності, а динаміки аудіосистеми вбудовані, у тому числі у підголовники. На дверях розташовані компактні пульти з набором гарячих кнопок та рукоятками регулювання температури повітря в салоні. Також в комплект входять парасольки, що світяться, Audi Light Umbrella. В обробці інтер’єру використовується вторинна сировина.

«Озеленення» Aston Martin та мінівен Audi

Urbansphere базується на перспективній модульній платформі PPE (Premium Platform Electric), яку концерн Volkswagen розробляє без прив’язки до існуючих машин і використовуватиме для великих і дорогих електромобілів. Концепт-кар має активну пневмопідвіску та повнокероване шасі. Ємність розташованої під підлогою тягової батареї – 120 кВт∙год, електросистема працює з напругою 800 вольт, а зарядний пристрій підтримує потужність до 270 кВт. При підключенні до терміналу постійного струму акумулятор можна зарядити з 5% до 80% за 25 хвилин. Заявлений пробіг на одній зарядці – 750 км. Два електромотори – по одному на кожній осі – видають 400 к.с. та 690 Нм.

«Озеленення» Aston Martin та мінівен Audi

Якщо зважати на перспективність подібної моделі на ринку КНР, швидка поява розкішного однооб’ємника в гамі Audi дуже ймовірна.

Свіжі новини

Схожі новини