HomeАвтосвітЕксперт: Audi може зникнути через 10 років

Експерт: Audi може зникнути через 10 років

Німецька автомобільна марка Audi може припинити своє існування за 10 років! Вражаючий прогноз походить від Хільдегард Вортманн, яка очолює відділ продажу компанії і є членом ради директорів, повідомляє Merkur.de.

Вортманн вперше висловив стурбованість щодо майбутнього Audi минулого року: «Існує 50-відсоткова ймовірність того, що Audi існуватиме через десять років». Тепер він підтвердив свої слова і підкреслив, що найближчі кілька років стануть вирішальними для преміального підрозділу Volkswagen Group.

Щоб уникнути найгіршого сценарію закриття, Audi необхідно провести реорганізацію якнайшвидше. За останні роки через нестачу чіпів, пандемію коронавірусу та інфляцію продажу Audi в Європі впали на 15%. Ситуація на ринку погіршилася через війну в Україні, енергетичну кризу і рецесію, що насувається. На думку керівництва, компанії необхідна трансформація та перехід на виробництво електромобілів.

Одним із рішень для виживання на ринку є повна відмова від бензинових та дизельних моделей. В ідеалі електрифікація має бути завершена до 2033 року. Трансформація Audi вже почалася з відмови від кількох відомих моделей, а електричні версії отримають А3, А4, А6, А7 та А8.

У подкасті WirtschaftsWoche «Head Talk» Вортманн каже: «Ми спостерігаємо, як згущуються перші хмари щодо розвитку продажів. Volkswagen Group, до якої також входить Audi, має замовлення на 1,9 млн автомобілів для Західної Європи. Проте є зниження на 15 відсотків. Автомобільна промисловість переживає епохальні потрясіння. Є багато факторів, які ускладнюють це і, мабуть, продовжать робити це у майбутньому. Враховуючи проблеми, Audi потрібно змінюватися ще швидше. Інакше ми просто збанкрутуємо. Найближчі місяці та роки будуть вирішальними. Майбутнє покаже, чи зможе Audi впоратися із цим завданням і чи зросте бажання клієнтів купувати знову. На карту поставлено все, включаючи своє існування».

Автомобільний ринок нині зазнає серйозних змін. Хоча останніми роками пандемії попит на нові автомобілі був високим, а терміни постачання були довгими, зараз ринок загрожує перевернутися з ніг на голову. Занепокоєння в раді директорів компанії зростає, а оцінка ради директорів Audi, на думку галузевих експертів, є «протверезною».

Професор автомобілебудування Фердинанд Дуденхефер погоджується з Вортманном: «Ефект переходу від нестачі пропозиції до відсутності клієнтів чи послаблення попиту стає дедалі очевиднішим». У Твіттері він написав: «Отверезливо, як топ-менеджер оцінює майбутнє власної компанії».

Тим часом Audi скоригувала свій прогноз на рік, очікуючи менше продажу автомобілів, але більш високу норму прибутку, ніж раніше. Фінансовий директор Юрген Ріттерсбергер сказав, що постачання напівпровідників покращилися у третьому кварталі, але навряд чи працюватимуть безперебійно наступного року. Компанії та клієнти борються з зростаючими витратами: “Це не залишить нас байдужими”, – сказав Ріттерсбергер.

Свіжі новини

Схожі новини