HomeТехнологіїНові фари Audi пророкують майбутнє

Нові фари Audi пророкують майбутнє

Вночі фари включаються, щоб освітлювати дорогу перед вами, так само, як коли ви використовуєте ліхтарик на своєму смартфоні, коли входите до темної кімнати. Однак цей промінь світла може взаємодіяти з навколишнім простором, відразу виявляючи небезпеки та активно вказуючи шлях, яким слідувати.

Звучить як наукова фантастика, але нові фари Audi Digital Matrix — яскравий приклад. Все це вони вже вміють, а також проектують дорожні символи і навіть відеоігри на плоскій поверхні, повідомляє Motor1, команда якого завітала до штаб-квартири німецького виробника в Інгольштадті, щоб подивитися, як ця технологія працює на оновленій Audi A8.

Насправді, світлодіодні фари з цифровою матрицею дебютували на Audi e-tron Sportback, а тепер встановлюються і на A8. Вони оснащені технологією DMD (Digital Micromirror Device), кожна фара складається з двох лампочок, кожна з яких містить приблизно 1,3 мільйона мікродзеркал. За допомогою електростатичного поля кожен із них може змінювати орієнтацію до 5000 разів на секунду.

Нові фари Audi пророкують майбутнє

Для підвищення точності світлового променя встановлюються поглиначі, здатні вловлювати світло та генерувати контрастні зони. Система працює в синергії з функцією Night Vision – при виявленні пішохода світловий промінь підсвічує його, знижуючи ризик того, що його водій не побачить.

Крім того, було покращено адаптивне керування фарами далекого світла, які здатні висвітлювати внутрішню частину повороту та, як тільки автомобіль зупиняється, проектують маневр, який він щойно виконав. Система також пропонує динамічні анімації виходу з дому та повернення додому, а також окремі світлові сигнали при відмиканні дверей та виході з машини.

Нові фари Audi пророкують майбутнє

Цифрова матриця, що використовується Audi, має три нові високотехнологічні функції. При русі по шосе з інтенсивним рухом функції «освітлення смуги руху» та «напрямне світло» дозволяють водієві зосередити свою увагу і тим самим підвищити безпеку дорожнього руху. У цьому випадку «смугове освітлення» формує килим, що світиться, який повністю освітлює смугу, адаптуючись до змін траєкторії руху автомобіля.

Крім того, “напрямна лампочка” передбачувано показує положення автомобіля всередині смуги, допомагаючи утримувати середину дороги. При зміні лінії “світло смуги” висвітлює обидві смуги, а “орієнтовне світло” позиціонує автомобіль.

Нові фари Audi пророкують майбутнє

Існує також безпрецедентна функція, яка включає індикацію напрямку. З його допомогою фари генерують секцію миготливого світла, яка оточує «освітлення смуги руху», наголошуючи на зміні траєкторії руху, що також сприяє безпеці інших водіїв, оскільки вони заздалегідь знають напрямок руху автомобіля.

Ще одна новинка – результат взаємодії технології освітлення та зв’язку Car-to-X. Завдяки даним, отриманим від системи навігаційних та картографічних сервісів HERE, транспортний засіб отримує раннє попередження про аварію або пошкодження транспортного засобу. В цьому випадку світлодіодні фари Digital Matrix проектують трисекундне попередження на дорогу перед автомобілем. У цих ситуаціях водій бачить на землі трикутник із знаком оклику всередині, що дозволяє водієві.

Свіжі новини

Схожі новини