HomeОглядиRolls-Royce: перший серійний електромобіль

Rolls-Royce: перший серійний електромобіль

Легендарна британська luxury-марка представила свою першу серійну електричну модель Spectre, тобто привид по-французьки.

Електропривод для Rolls-Royce – те, що треба, адже всю свою історію марка прагнула робити автомобілі з мінімальним рівнем шумів і вібрацій. Відмова від двигуна внутрішнього згоряння на користь електромоторів дозволяє зробити величезний стрибок у цьому напрямі.

Дводверний Spectre фактично замінить модель Wraith, виробництво якої добігає кінця: їх ріднить кузов фастбек з похилим дахом. Хоча розробникам більше подобається називати Spectre духовним спадкоємцем Rolls-Royce Phantom Coupe, який випускався з 2008 до 2016 року. За розмірами новинка виявилася між цими двома моделями: довжина – 5453 мм, ширина – 2080 мм, висота – 1559 мм. Розмір колісної бази – 3210 мм.

Rolls-Royce: перший серійний електромобіль

В електромобілі повністю дізнається реальний Rolls-Royce. Але еволюційних змін чимало. Оптика тепер “перевернута” – з “бровами” ходових вогнів і затемненими основними фарами. Канонічна решітка на передку збережена, причому в неї вбудовано 22 світлодіоди для підсвічування, але радіатора за нею вже немає. Інженери добре попрацювали над аеродинамікою. Згладжені кути, вивірені поверхні і навіть оптимізована форма знаменитої статуетки «Дух Екстазу» на носі дозволили досягти дуже гідного коефіцієнта Cd 0,25. Двері, як і раніше, відчиняються проти ходу, і вони теж поставили рекорд: їх довжина досягає 1,5 метра. Стандартні диски мають діаметр 23 дюйми.

Rolls-Royce: перший серійний електромобіль

Чотиримісний салон оформлений так само, як у бензинових Rolls-Royce. Збережено і повністю аналоговий блок клімат-контролю, і витяжні «монетки» дефлекторів вентиляції, і підкермовий важіль перемикання режимів трансмісії. Прилади віртуальні, але такі зараз є й інші моделі бренду. Зоряний декор тепер можна замовити не тільки для стелі, але і для дверей та бокових стінок.

В основу електромобіля лягла та сама «архітектура розкоші», на якій базуються сучасні Phantom, Ghost та Cullinan: це просторова рама з алюмінієвими кузовними панелями. Встановлений під підлогою тяговий акумулятор масою близько 700 кг використовували як додаткову шумоізоляцію салону, а його потужний каркас дозволив збільшити жорсткість кузова на 30%.

Rolls-Royce: перший серійний електромобіль

Spectre має чотири електромотори сукупною віддачею 585 к.с. та 900 Нм. Місткість тягової батареї – 120 кВт-год, приблизна дальність ходу – 520 км за циклом WLTP. З місця до сотні електромобіль спорядженою масою 2975 кг може розігнатися за 4,5 секунди.

У пневмопідвісці є важливе нововведення – стабілізатори поперечної стійкості, що розмикаються. Якщо позашляховиків така система дозволяє збільшити вертикальний хід коліс, то у випадку з Rolls-Royce стабілізатори розмикаються під час руху по прямій, щоб зробити підвіску дійсно незалежною: коливання одного колеса не передаються іншому. Система керування підвіскою зав’язана на навігатор – перед поворотами електроніка превентивно замикає стабілізатори.

Rolls-Royce: перший серійний електромобіль

Постачання «привидів» клієнтам розпочнуться лише у четвертому кварталі 2023 року. За ціною Spectre розташується між моделями Cullinan та Phantom: орієнтовно від 275 тисяч фунтів стерлінгів.

Надалі нові моделі Rolls-Royce будуть тільки електричними. Нинішні бензинові Phantom, Cullinan та Ghost ще відносно свіжі, так що їх випуск триватиме, очікуються планові оновлення та нові модифікації. І лише в міру завершення життєвих циклів на зміну їм прийдуть електромобілі. Повністю перейти на електротягу Rolls-Royce розраховує до кінця 2030 року.

Свіжі новини

Схожі новини