HomeТехнологіїTesla працює над батареями, які прослужать 100 років

Tesla працює над батареями, які прослужать 100 років

Група дослідників Tesla та вчених з Університету Далхауса в Галіфаксі, Канада, опублікувала дослідницький проект під назвою «Li [Ni0,5Mn0,3Co0,2] O2 як чудова альтернатива LiFePO4 для довготривалих низьковольтних літій-іонних елементів». За довгою та складною назвою ховається опис нового типу акумуляторної батареї з графітовими електродами NMC532.

На думку вчених, за параметрами акумулятори перевищуватимуть звичайні літій-залізо-фосфатні елементи, а їх життєвий цикл за певних умов може досягати близько 100 років. Проект стартував у 2016 році, коли фахівці компанії та вчені Halifax розпочали роботу з оптимізації хімічних формул акумуляторів та збільшення їх життєвого циклу.

В результаті розробок команда розробила осередки з графітовим електродом NMC532 з тривалим терміном служби. Катод у них виготовлений із кристалів літію з додаванням невеликої кількості нікелю, марганцю, кобальту та кисню, а анод – з графіту. Замість електроліту на основі гексафторфосфату літію (LiPF6) використовується суміш, що містить сіль біс(фторсульфоніл)іміду літію (LiFSI).

Насправді таке поєднання забезпечує тривалий термін служби за високих робочих температур. Йдеться про діапазон від 40 до 70 градусів за Цельсієм. Але найкращий кулоновський ККД (ставлення ампер-годин, що віддаються до ампер-годин, отриманих від зарядного пристрою) демонструють елементи, збалансовані і заряджені до 3,8 вольт. Вони розкладаються повільніше і мають більшу щільність енергії, ніж елементи LFP (LiFePO4/графіт). А за постійної температури 25 градусів очікуваний термін їхньої служби складе сто років.

Тим часом Hyundai також працює над покращенням хімічного складу акумуляторів. У цьому допомагає американський стартап IonQ, який розробив спеціальний квантовий комп’ютер, який дозволить створити найбільшу у світі модель хімії акумуляторів для вивчення сполук літію та їх реакцій. Кінцевою метою дослідження буде пошук нових типів первинних матеріалів, які можуть підвищити безпеку, довговічність та продуктивність при одночасному зниженні витрат.

Свіжі новини

Схожі новини