HomeАвторинокSkoda йде з Китаю через високу конкуренцію

Skoda йде з Китаю через високу конкуренцію

Чеський виробник зосередиться на індійському ринку

Чеський автовиробник Skoda Auto, який входить до групи Volkswagen, розглядає можливість відходу з Китаю, повідомив тижневику Automobilwoche генеральний директор Клаус Целлмер. Остаточне рішення буде ухвалено наступного року.

“Конкуренція там дуже висока, тому разом із нашим китайським спільним партнером ми обговоримо, як ми хочемо діяти далі”, – сказав Зеллмер. “Якщо ми хочемо зосередити свою енергію, варто перевірити всі сценарії, а потім ухвалити рішення”.

Зелмер додає, що компанія може просто продавати автомобілі в Китаї, а не виробляти їх там. Зараз Skoda планує більше зосередитись на Індії.

У заяві Reuters Volkswagen заявив, що для Skoda є нормальною діловою процедурою постійно переглядати свою позицію на міжнародних ринках і адаптувати її до місцевих подій. “На даний момент немає жодних рішень про можливі зміни в нашій стратегії”, – заявили в Volkswagen.

Skoda йде з Китаю через високу конкуренцію

За перші 9 місяців цього року Skoda India продала 38 300 автомобілів, що означає зростання на 187% і становить 7% від загального обсягу продажів Skoda, що становив 544 500 одиниць. Це хороші показники для ринку, де продаж за перші дев’ять місяців 2022 року вже перевищив продаж за весь 2021 рік. Індійський ринок випереджає Китай (36300 одиниць, -31% г/г). Kushaq з 19 500 одиницями та Slavia з 15 400 одиницями є ключовими моделями зростання Skoda на індійському ринку.

Глобальні продажі Skoda з січня по вересень, що склали 544 500 автомобілів, знизилися на 22,3% у річному обчисленні. У своїй заяві компанія заявила, що «напруженість з поставками, що триває, через глобальні події — війну в Україні, значне зростання цін на сировинні товари та енергоносії, дефіцит напівпровідників, що триває, і нестабільність ланцюжків поставок — вплинули на результати».

Свіжі новини

Схожі новини