HomeАвторинокВ Європі нова проблема: Старі авто дорожчають, а на нові люди не...

В Європі нова проблема: Старі авто дорожчають, а на нові люди не мають грошей

Уживані автомобілі в Європі дорожчають, і люди не мають грошей на купівлю нових машин. Таким чином, автопарк континенту старіє – більшість машин на дорогах Німеччини вже належать до категорій 5-10 та 10-14 років, а їхній середній вік збільшився з 9,6 до 9,8 років, свідчать дані Федеральної дорожньої служби Німеччини.

Дослідження чеського видання IDNES показує, що торік ціни на 5-річні старі автомобілі в Німеччині зросли більше, ніж будь-коли за останні п’ять років – на 18,5%, а на десятирічні автомобілі – на 21%. Це показує дослідження аналітиків платформ Cavago, Mobile.de та Autoscout24.

Те, з чим ми стикаємося зараз, доводить, що виробники автомобілів не в змозі задовольнити поточні потреби. Одна з причин — брак мікрочіпів та порушення міжнародного ланцюжка постачання в автомобільній промисловості. Крім того, виробники вже роблять велику ставку на продаж автомобілів більш високих класів, оскільки вони приносять більший прибуток. Відповідно, відсутність пропозицій у нижчих класах призводить до зростання цін на автомобілі з пробігом», — пояснює глава платформи Cavago — Якуб Шульта.

Ще одним фактором, що сприяє зростанню цін на автомобілі з пробігом, є зменшення їхнього середнього пробігу. Якщо 2021 року було 34 894 км, то зараз 31 341 км. І це логічно, адже ціни на автомобілі при інших рівних обернено пропорційні їх пробігу (чим більше пробіг у автомобіля, тим нижча ціна, і навпаки).

Крім того, експерти вважають, що ситуацію посилює заборона автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, яку планується запровадити до ЄС у 2035 році. Передбачається, що якщо більшість не перейде на електромобілі, це може статися так званий «ефект Гавани». Цей термін, названий на честь кубинської столиці, відноситься до ситуації, коли виробники змушені підвищувати ціни на автомобілі через політику ЄС та нав’язані інвестиції в електромобілі. В результаті люди рідше змінюють автомобілі та довше їздять на тих, які у них вже є.

“Капітал, вкладений у традиційний автомобіль, можна використовувати набагато довше, ніж у випадку з електромобілем, в якому через вісім років акумулятори повністю виходять з ладу і через їхню дорожнечу їх заміна абсолютно недоцільна”, – пояснює експерт Фріц Індра, лютий критик електромобілів.

Свіжі новини

Схожі новини