HomeАвторинокВійна в Україні поставила перед BMW та Audi нову проблему

Війна в Україні поставила перед BMW та Audi нову проблему

Німецькі виробники преміум-класу, у тому числі BMW та Audi, вирішили більше не використовувати російську залізничну мережу для доставки своїх автомобілів до Китаю та Монголії. Про це повідомило агентство Nikkei, додавши, що складна геополітична ситуація змушує автомобільні компанії відмовлятися від поточної логістики, що здійснюється на Транссибірській магістралі та Новому Шовковому шляху.

Натомість автомобілі будуть доставлятися тільки морем, а постачання преміальних моделей BMW і Audi до Китаю вперше призупинено. Цікаво, що обидва бренди мають спільні підприємства з китайськими компаніями та виробляють автомобілі в країні, деякі моделі поставляються з Європи.

Nikkei наводить у приклад BMW, яка має завод у Шаньяні. З 846 237 автомобілів, поставлених китайським замовникам минулого року, близько 700 000 було вироблено там, а решту імпортовано з Європи. У Audi співвідношення аналогічне – у Китаї було продано 701 289 автомобілів, 600 000 з яких місцевого виробництва.

За даними агентства, залізничний транспорт дорожчий для виробників, ніж морський, але займає менше часу і екологічніший. Цей варіант переважно вибирають преміальні бренди. У 2021 році, наприклад, Porsche відправляв до Китаю 2-3 поїзди з новими автомобілями на тиждень, кожен з яких перевозив близько 100 автомобілів. Поки що в компанії не коментують можливість відмови від використання цього виду транспорту.

Згідно з інформацією, німецькі компанії стурбовані тим, що влада Росії може конфіскувати їх товари у відповідь на санкції проти країни через напад на Україну. А російські логістичні компанії відмовляються брати він відповідальність за транзит товарів через країну.

З цієї причини автовиробники шукають варіанти постачання до Китаю. BMW, наприклад, готується використовувати альтернативні залізничні маршрути, що проходять через Балкани (включаючи Болгарію) та Туреччину. Однак це серйозно подорожчає автомобілі і збільшує терміни доставки.

Свіжі новини

Схожі новини