HomeАвторинокВживані автомобілі в Німеччині закінчуються

Вживані автомобілі в Німеччині закінчуються

Ринок нових автомобілів страждає від браку постачання, що призвело до проблем із покупкою уживаного автомобіля в Німеччині. Про це пише Berliner Zeitung у своєму аналізі, в якому власникам старих автомобілів рекомендується розлучитися з ними, бо зараз найкращий час для цього.

Звіт про ринок автомобілів у Берліні починається з прикладу. Старий корейський мікроавтобус продається за 5900 євро автомобіль 2013 року випуску, пробіг 118971 км. Продавець запевняє, що це реальна ціна та торгу не підлягає. Трейдер зізнається, що рік тому він не знайшов би покупця на 9-річного «корейця» за таку суму, але зараз інші часи.

Насправді автомобільний ринок сильно змінився за останні кілька місяців — спочатку через брак чіпів в автомобільній промисловості, а потім через порушення ланцюжків постачання. Ситуація посилюється кризою в Україні, оскільки європейські автозаводи не отримують таких необхідних для виробництва джгутів проводів. Внаслідок цього ринок нових автомобілів у Німеччині впав на 20% до 241 300 одиниць.

Однак у столиці Берліні результат інший, і продажі зростають. Однак це пов’язано із замовленнями великих компаній, що поповнюють свій автопарк, зокрема компаній з оренди автомобілів. Немає машин для приватних клієнтів, від цього страждають банки та лізингові компанії.

При покупці нового автомобіля клієнт має бути дуже терплячим. Представник одного з дилерів Volkswagen у Берліні розповів, що минулого тижня передав автомобіль покупцеві, який замовив його ще 2020 року. За словами продавця, будь-хто, хто сьогодні замовить VW Golf, має бути щасливим, якщо його автомобіль приїде врешті-решт. цього року. Проте факт постачання, найімовірніше, буде навесні 2023 року. Покупцеві VW Polo також доведеться чекати не менше 12 місяців, що вдвічі більше ніж рік тому.

Це спричиняє ланцюгову реакцію на ринку автомобілів. Ті, хто не бере нову машину, мають продовжувати їздити своєю старою. Розуміючи це, багато німців відмовляються від продажу своїх старих автомобілів, що знижує пропозицію на ринку автомобілів із пробігом. Відповідно це призводить до зростання цін, причому досить серйозно.

На південно-західній околиці Берліна є місце під назвою Кляйнмахнів. Він відомий на всю Німеччину тим, що є одним із найстаріших ринків уживаних автомобілів у країні. Експерти Mobile.de – найбільшої онлайн-біржі автомобілів у Німеччині – визнають, що ситуація на ринку вживаних автомобілів погіршується, а дефіцит збільшується. Лише у Берліні пропозиції впали на 27%.

Якщо у березні 2021 року на ринку було 46 800 вживаних автомобілів, то через рік їх стало лише 34 000. Разом із скороченням пропозиції значно зросли ціни – у середньому з 21 650 євро до 25 536 євро. Тобто, протягом одного року спостерігається зростання на 17,9%.

Видання також повідомляє, що виробники автомобілів вживають заходів для вирішення проблем. Одним з них є відсутність будь-яких знижок у дилерів, оскільки деякі компанії використовують дефіцит підвищення цін. Особливо це стосується преміального сегменту, де прибуток зростає. Згідно з аналізом Automotive Research Center CAR, минулого року три найбільші німецькі концерни – Volkswagen, BMW і Mercedes-Benz – отримали середній прибуток у розмірі 5 693 євро на проданий автомобіль. Порівняно з 2020 роком, це рекордне зростання на 61%.

Свіжі новини

Схожі новини