ГоловнаАвтоспортКоманди Формули-1 домовилися розширити спринт-кваліфікацію у 2023 році

Команди Формули-1 домовилися розширити спринт-кваліфікацію у 2023 році

Дата:

Новини по темі

Алонсо познущався над Хемілтоном: Ласкаво просимо до клубу невдах

Льюїс Хемілтон є найуспішнішим пілотом в історії Формули 1....

Офіційно: Lamborghini виступить у топ-класі «Ле-Мана» у 2024 році

Компанія створить прототип LMDh на шасі Ligier Італійська марка Lamborghini...

Лідер сезону Формули 1 Леклер розбив історичну Ferrari Лауди у Монако (Відео)

Лідер сезону Формули 1 став одним із учасників фестивалю...

Формат спринту Формули-1, ймовірно, буде представлений на шести Гран-прі в 2023 після того, як команди погодилися на розширення системи. Угода була оголошена Комісією F1 у вівторок.

Спринт дебютував у 2021 році на трьох етапах, і це число було збережено на 2022 рік, причому Гран-прі Емілії-Романьї, що пройшов минулими вихідними, став першим у сезоні.

Цього року було запропоновано провести спринт у шість уїк-ендів, але ці плани були відхилені після того, як не вдалося досягти угоди з фінансових міркувань. Декілька команд хотіли збільшити межу бюджету F1, щоб допомогти з додатковими витратами для команд та ймовірні пошкодження автомобілів через те, що це рівносильно додаванню гонки до гоночного уїк-енду.

Команди домовилися, що Формула-1 має провести шість спринтів у 2023 році після засідання комісії F1 у Лондоні у вівторок. Було вирішено, що спринт проходитиме у тому ж форматі, що й у 2022 році.

З моменту його запровадження кваліфікація проводиться у п’ятницю, перед гонкою на одну третину дистанції у суботу, яка визначає сітку для недільного етапу.

Система нарахування очок була розширена з 2021 по 2022 рік, щоб нагороджувати вісім найкращих фінішерів, а не лише трійку найкращих, що є єдиною серйозною зміною порівняно з минулим роком. Очки чемпіонату нараховуються 8-7-6-5-4-3-2-1 восьми найкращим фінішерам у спринті.

FIA наголосила, що, хоча вона в принципі підтримує розширення спринту до шести перегонів, вона «все ще оцінює вплив цієї пропозиції на свої дорожні операції та персонал і надасть свій відгук Комісії».

Формулі 1 необхідно схвалення FIA, перш ніж розширення буде затверджено.

Приєднуйтесь до нашого Телеграм каналу "DIP", та Google News

Свіжі новини