HomeАвтосвітДастер стане Ладою і вироблятиметься в Тольятті

Дастер стане Ладою і вироблятиметься в Тольятті

Відхід Renault із Росії означає, що новому власнику акцій АвтоВАЗу доведеться переглянути модельний ряд, який він випускатиме. У ньому не може бути моделей Renault, але це не стосується найпопулярнішого з них – кросовера Duster.

Як повідомляє газета «Ведомости» з посиланням на джерела в Мінпромторгу, Duster поповнить модельний ряд Lada і збиратиметься на заводі АвтоВАЗу в Тольятті. Досі кросовер вироблявся на заводі Renault у Москві, де тепер збиратиметься відроджена марка “Москвич”.

Російська сторона стверджує, що мають ліцензію на виробництво Дастера, але не виключено, що модель отримає нове ім’я. Один з варіантів, що розглядаються, — назвати його Нивою, а зміна буде внесена в ході майбутнього оновлення моделі.

Проте є й інша проблема – частина деталей та обладнання, необхідних для виробництва Дастера, досі постачалася з-за кордону, за що відповідав Renault. Це друге покоління кросовера, що вийшов під маркою Dacia у 2017 році, але добрався до Росії лише у 2021 році, і його довелося спеціально адаптувати до російських доріг та клімату. Пандемія коронавірусу також затримала появу моделі на місцевому ринку.

В даний час гамма двигунів Дастера у версії Renault включає 4 бензинові та дизельні агрегати, у тому числі 1,3-літровий турбомотор потужністю 150 к.с., розроблений спільно з Daimler. У 2021 році французька компанія продала в Росії 41471 одиницю моделі, а з початку цього року – близько 500, до того, як Renault припинила свою діяльність в країні.

Свіжі новини

Схожі новини