HomeАвтосвітМосквич повертається - його робитимуть на заводі Renault у Москві

Москвич повертається – його робитимуть на заводі Renault у Москві

Бренд “Москвич” повертається, і його моделі збиратимуться на московському заводі Renault. Про це повідомив мер російської столиці Сергій Собянін після того, як стало відомо, що французький концерн припиняє свою діяльність у Росії та продає свої активи з АвтоВАЗу Центральному інституту досліджень та розробок автомобілів та двигунів.

«Іноземний власник вирішив закрити московський завод Renault. Це його право, але ми не можемо допустити, щоби тисячі людей втратили роботу. Саме тому я вирішив включити завод до активів Москви та відновити виробництво автомобілів під історичною маркою “Москвич”, – повідомив Собянін на своєму офіційному сайті.

Із заяви мера видно, що завод збереже більшу частину своїх співробітників, а його основним партнером стане КАМАЗ. Спочатку компанія збиратиме автомобілі, а пізніше і електромобілі.

Незадовго до заяви Собяніна концерн Renault оголосив про продаж контрольного пакета акцій АвтоВАЗу. угода передбачає 6-річний опціон зворотного викупу. Такі дії французів були цілком очікувані після початку війни в Україні. Renault – найкращий західний виробник на російському ринку, якому належить 67,69% акцій АвтоВАЗу. Тепер вони будуть переведені до Центрального інституту досліджень та розробок автомобілів та двигунів Піккі (НАМІ).

Ми прийняли дуже складне, але необхідне рішення, зробивши відповідальний вибір для наших 45 000 співробітників в Росії. Завершення угоди не обумовлене будь-якими умовами і всі узгодження на неї отримані», – прокоментували у Renault.

Зміна власника означає, що АВТОВАЗ зможе виробляти тільки нові моделі Lada, оскільки вони менше залежать від імпорту запчастин та обладнання з-за кордону. І французький концерн докладе всіх зусиль, щоб відновити ланцюжки поставок.

Загальна вартість активів Renault Group у Росії становить близько 2,2 млрд євро, за які французи нічого не отримають. Однак вони мають можливість викупити свої акції протягом наступних 6 років, і їм доведеться платити тільки за інвестиції, зроблені новим власником. З початку війни в Україні 24 лютого понад 400 міжнародних компаній пішли з Росії, залишивши після себе активи на мільярди доларів.

Свіжі новини

Схожі новини