HomeАвтосвітФранція купує найбільше електромобілів, але чи подобаються вони французам

Франція купує найбільше електромобілів, але чи подобаються вони французам

У Франції вже існує угода між урядом та Національною радою промисловості (CNI) про збільшення парку всіх можливих електрифікованих транспортних засобів (електромобілі EV, гібриди PHEV, електромобілі HEV з водневими паливними елементами) до 1 мільйонів, і це має відбутися до кінця 2022 року. Що ще цікавіше, то це те, що 600 000 цих транспортних засобів повинні повністю працювати на електриці, тобто бути електромобілями.

Проте французи вкотре не досягли своєї мети. Повторюємо, тому що у 2019 році, наприклад, планувалося вивести на дороги 100 000 електрифікованих легкових автомобілів, але було продано лише 69 466 одиниць. Цього року розрив буде скорочено, але через запровадження жорстких заходів проти епідемії коронавірусу у перші місяці 2022 року план знову не спрацює.

Електрифікація знаменує собою рекордне зростання

Однак збільшення кількості електрифікованих транспортних засобів у Франції велике. За перші два місяці кількість реєстрацій збільшилась на 210% (до 29 496 одиниць). І найголовніше, на ринок виходить безліч новинок з електроприводом у різних класах та цінових категоріях, що має підігріти інтерес споживачів до повністю електричних автомобілів.

У 2018 році на ринку було доступно 60 моделей електрифікованих автомобілів, а в 2020 році – вже 176. До 2025 року очікується подвоєння їх кількості (333). Частка ринку електромобілів у Франції у лютому 2020 року наблизилася до 8%. “Результати тим більше обнадіюють, враховуючи депресію автомобільного ринку, який скоротився на 7% за перші два місяці року”, – говорить генеральний представник Avere-France Сесіль Губе.

Що купують французи?

На даний момент таке зростання електромобілів аналітики вважають дещо штучним, адже йдеться про повсюдну електрифікацію всіх державних структур, а приватних клієнтів, які купують електромобілі, не так уже й багато. За даними Європейської асоціації автовиробників (ACEA), продажі всіх типів комерційних автомобілів у Франції зросли на 4,3%, більше, ніж у Німеччині та Великій Британії, які мають більші ринки легкових автомобілів), з них легких комерційних автомобілів – 478 375 (+ 4,5%). Для порівняння: торік у країні було продано 2,2 млн автомобілів (+1,9%).

Електричний фургон розвізний Nissan e-NV200 дійсно легко помітити на вулицях Парижа (за даними Nissan, з моменту запуску моделі в 2014 році в Європі було продано в цілому 30 000 автомобілів e-NV200), але це не найпопулярніша модель в Європі. ринок комерційних електромобілів, що формується. Найпопулярнішим електричним легким комерційним автомобілем у Франції є Renault Kangoo ZE, хоча продаж безперечного лідера сегмента в останні місяці почав знижуватися. Це факт через тиск з боку нових конкурентів і особливо найближчого аналога Kangoo ZE – електричної версії Peugeot/Citroen.

Свіжі новини

Схожі новини