HomeАвтосвітNissan нарешті позбавиться збиткового бренду

Nissan нарешті позбавиться збиткового бренду

Останній хетчбек redi-GO, єдина модель Datsun, вироблявся на заводі Renault-Nissan у Ченнаї, Індія. Таким чином, він знову зійшов з конвеєра після збиткового проекту, орієнтованого на ринки країн, що розвиваються.

Бренд Datsun з’явився ще у 1931 році під ім’ям Datson як дочірня компанія DAT Motorcar Co., яка робила легкі вантажівки. Через три роки Ніссан викупив його у Ніссан, а назву трохи змінили і стали використовувати для невеликих та спортивних автомобілів. Серед них Datsun Sports, попередник Nissan Fairlady, що з’явився у 1959 році.

У 1986 році Nissan закрив Datsun, витративши на перейменування своїх моделей понад 500 мільйонів доларів, але у 2012 році бренд повернувся до ідеї тодішнього генерального директора японської компанії Карлоса Гона. Він вважає, що це може бути затребуване на ринках країн, а також у Росії.

Зрештою Гон був заарештований у Японії в 2018 році за розкрадання коштів Nissan, але пізніше йому вдалося втекти з країни. А через рік з’явилися перші чутки про закриття компанії Datsun, яка до цього продавала автомобілі на ринках Індії, Непалу, Малайзії, Росії, Білорусії та Казахстану.

У 2021 році бренд залишив Росію, залишившись лише в Індії. Очікування Nissan полягали в тому, що бренд займе щонайменше 10% місцевого ринку, але вони не справдилися. Datsun закінчив минулий рік лише з 4296 проданими автомобілями, що становить 0,09% від загального обсягу ринку. І в результаті остання модель – хетчбек redi-GO – вже знята з виробництва, і його продажі будуть продовжуватися доти, поки не будуть вичерпані автомобілі, що залишилися на складах дилерів.

Свіжі новини

Схожі новини