HomeАвтосвітРекорд Urus, труднощі Toyota та відставка Maxima

Рекорд Urus, труднощі Toyota та відставка Maxima

Новини автомобільного ринку за тиждень

Лідери електромобілізації

Портал Elements проаналізував статистику світового ринку електромобілів за останні 10 років. 2011 року було продано 55 тис. «батарейних» машин, а 2021-го — майже 7 млн. Популярність електрокарів помітно зросла в багатьох країнах, проте драйвером продажів став Китай, де попит різко збільшувався з 2014 року. Торік там було реалізовано 3,5 млн таких автомобілів.

До 2016 року в Китаї вже продавали приблизно половину електрокарів світу, і з того часу країна не здавала темпу, якщо не брати до уваги коронавірусний 2020 рік. Аналітики пов’язують зліт місцевого «зеленого» ринку зі щедрими держсубсидіями (як для покупців, так і для виробників) та різноманітністю моделей – зараз їх понад три сотні. Також роль зіграли розташовані в КНР найбільші світові заводи з випуску тягових батарей, і, як наслідок, низька ціна електромобілів: там вони в середньому на 10% дорожчі, ніж автомобілі з ДВЗ.

На другому місці з продажу довгий час трималися США, проте минулого року «срібло» дісталося Німеччині, де реалізували 696 тис. електрокарів (+72% у порівнянні з 2020 роком). Зростання ринку ФРН пов’язують із місцевими виробничими майданчиками Volkswagen та китайською CATL, а також гігафабрикою Tesla на околицях Берліна. Загалом минулого року продаж машин на електротязі в Європі зріс на 65%.

США, які посіли 2021 року третє місце, відстали від Німеччини приблизно на 70 тис. електрокарів. Однак і цей ринок покращив свої показники у порівнянні з останніми роками завдяки зниженню цін та розширенню виробничих потужностей Tesla.

Що стосується найпопулярніших моделей, то з 2011 до 2015 року лідерами були Nissan Leaf і Chevrolet Volt. Потім пальму першості забрала Tesla: спочатку з Model S, потім з найдоступнішою Model 3, а з 2019 року – з Model Y.

Urus – новий рекордсмен Пайкс Пік

Рекорд Urus, труднощі Toyota та відставка Maxima

Ще не розсекречений оновлений Lamborghini Urus поставив рекорд серед кросоверів на гірській трасі Пайкс Пік, США.

Гонщик Сімоне Фаджолі проїхав залікові 20 км за 10 хвилин 32,064 секунд, піднявшись з позначки 2862 метри до 4302 метрів над рівнем моря. Результат 2018 року, показаний на Bentley Bentayga, покращено на 17,8 секунди.

Рекордний Urus був оснащений каркасом безпеки, гоночними кріслами, системою пожежогасіння та напівсліками Pirelli. Офіційна прем’єра оновленого кросовера має відбутися найближчим часом.

Проблеми Toyota

Toyota Motor Corp. звітувала про результати першого кварталу поточного фінансового року, що розпочався у квітні та завершився у червні. За три місяці операційний прибуток найбільшого світового автовиробника впав на 42% – до 578,66 млрд ієн (4,3 млрд доларів) з 997,4 млрд за той же період 2021 року. Виною тому – затяжна нестача комплектуючих, сировина, що спалахує коронавірусу серед працівників та інші проблеми, що змушують скорочувати обсяги виробництва.

Масштаби падіння перевершили найпесимістичніші прогнози: аналітики пророкували Toyota втрату 15% прибутку. Після оголошення результатів кварталу вартість акцій японського автогіганта скоротилася на 3% – до 2091 року ієни за акцію.

У Toyota зазначили, що зростання цін на матеріали – в основному сталь та алюміній – обійшлося компанії в 315 млрд ієн. За прогнозами, загальні витрати на сировину за підсумками року підскочать на 17% і становитимуть 1,7 трлн єн.

Однак попит на автомобілі залишається стабільно високим, що дає надію на виконання плану випуску 9,7 млн ​​одиниць до квітня 2023 року. У компанії розраховують, що дефіцит мікроелектроніки поступово сходитиме нанівець, як і проблеми з коронавірусом на заводах, що дозволить поступово нарощувати виробництво збірки у другій половині фінансового року.

Рекорд Urus, труднощі Toyota та відставка Maxima

У першому кварталі Toyota доводилося щомісяця коригувати виробничі плани, скорочуючи їх приблизно на 10%. Через рваний графік компанія не справляється з попитом і змушена зупиняти прийом замовлень на нові авто, включаючи Land Cruiser 300, і навіть скасовувати вже зібрані заявки.

Запуск нового електрокросовера Toyota bZ4X також виявився не надто вдалим – у нього можуть відвалитися колеса! І це не жарт: причина у виробничому дефекті, який може виявитися при різких поворотах чи гальмуванні. Проблема виявилася через два місяці після початку випуску моделі цієї весни, але вирішити її поки що не можуть.

Тому Toyota запропонувала власникам bZ4X викупити машини або отримати підмінне авто з оплатою палива до усунення проблеми, компенсацію в 5000 доларів (або внесок за кредитом на цю суму) та продовження терміну безкоштовної зарядки до кінця 2024 року. Тим же, хто купив новий електрокар із великою націнкою, радять звернутися до служби підтримки.

В результаті 2700 свіжо випущених Toyota bZ4X вирушили в ремонт (найбільше в Європі – 2200 штук), а власникам інших порекомендували поки що не сідати за кермо.

Торкнулася відгукна кампанія і «близнюка» bZ4X, Subaru Solterra, який також може залишитися без коліс.

Прощавай, Maxima!

Nissan Maxima готується до відставки: компанія повідомила постачальників та партнерів, що виробництво седана буде припинено в середині 2023 року. Прямого спадкоємця модель не матиме, але не виключено, що згодом ім’я Maxima використовують для електромобіля.

Рекорд Urus, труднощі Toyota та відставка Maxima

Історія моделі почалася в 1980 році, хоча спочатку назва Maxima позначала лише топ-версію седана Datsun 810, а вже в 1981 Datsun Maxima став самостійною моделлю. Зараз у строю Maxima восьмого покоління, що дебютував у 2015 році і випускається лише у США. Це найпотужніший і найдорожчий седан у місцевій лінійці Nissan. Але якщо в найкращі роки Maxima щорічно знаходила у Штатах по 120-130 тисяч покупців (пік був 163 тис.), то результат 2021 року – лише 16 тис. машин.

Свіжі новини

Схожі новини