HomeАвтосвітПольща виступила проти заборони на машини з ДВЗ із 2035 року

Польща виступила проти заборони на машини з ДВЗ із 2035 року

Влада Польщі виступила проти пропозиції Єврокомісії щодо запровадження заборони на продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року. З такою заявою виступила у вівторок міністр клімату та довкілля Ганна Москва. Тим часом схожі заяви вже звучать у Німеччині, де пропонують знайти менш болісний для автопрому компроміс. Ще п’ять європейських країн – Італія, Португалія, Словаччина, Румунія та Болгарія – просять відстрочки до 2040 року.

Польща не зможе підтримати заборону на ДВЗ із 2035 року, заявила Москва. За її словами, для цього поки що не створені необхідні умови: на ринку немає електрокарів, які змогли б проїжджати хоча б тисячу кілометрів без підзарядки та заряджатися менш ніж за дві години. Вона зазначила, що влада «багатьох країн» дотримується схожої думки про радикальну заборону у зазначений термін.

Італія, Португалія, Словаччина, Болгарія та Румунія пропонують відкласти введення мораторію на п’ять років, пише Automotive News Europe. Влада країн-членів Євросоюзу наголошує на необхідності «адекватного перехідного періоду», а також просить враховувати значні відмінності в економіці.

П’ять країн попросили пересунути дату скорочення обсягів шкідливих вихлопів на 2040 рік. 2035 року вони пропонують запровадити більш м’які вимоги: скорочення до 90 відсотків для легкових машин та до 80 відсотків — для легких комерційних автомобілів.

Свіжі новини

Схожі новини