HomeАвтосвітЄвропа зробила новий крок до заборони двигунів внутрішнього згоряння

Європа зробила новий крок до заборони двигунів внутрішнього згоряння

Пропозиція Єврокомісії про заборону продажу бензинових та дизельних автомобілів з 2035 року та перехід на автомобілі з нульовим рівнем викидів залишається чинною. Це рішення було прийняте Комітетом з навколишнього середовища Європейського парламенту, який проголосував за деякі поправки до пакету кліматичних реформ «Готов до 55» до того, як він був представлений на пленарному засіданні 7 та 8 червня.

Процес затвердження буде ще довгим: Рада з навколишнього середовища обговорить його 28 червня, після чого відбудуться переговори між Європейським парламентом та державами-членами ЄС. Проте останнє голосування – це сигнал про те, що справа поступово рухається у бік заборони двигунів внутрішнього згоряння у 2035 році, але не обмежується цим.

Депутати Європарламенту від Комітету з навколишнього середовища хочуть, щоб виробники автомобілів скоротили шкідливі викиди CO2 до 2021 року на 20% у 2025 році та на 55% у 2030 році. Для фургонів значення знижено на 15% у 2025 році та на 50% порівняно з 2030 роком, транспорту будуть повністю заборонені двигуни внутрішнього згоряння через 13 років.

У комісії наголосили, що перехід на електромобілі вимагатиме підтримки. Ось чому Європейську комісію попросили відслідковувати вплив на споживачів та зайнятість, а також надавати фінансування, необхідне автомобільному сектору, щоб він міг підтримувати рівень зайнятості за нових умов.

Однак, на думку деяких екоактивістів, усіх цих заходів недостатньо, їх потрібно посилити. НВО «Транспорт та навколишнє середовище» наполягає на затвердженні проміжної мети для нових скорочень викидів CO2 у 2027 році та нижчих рівнів наприкінці десятиліття.

«Бум електромобілів ослабне протягом наступних 10 років, якщо європейський законодавець не втрутиться з тимчасовою метою до 2027 року та більш амбітною метою до 2030 року. Без них Європа може не продати достатньо автомобілів із нульовим рівнем викидів для досягнення своїх цілей. 2030 року», — прокоментував один із керівників організації Алекс Кейнс.

Свіжі новини

Схожі новини