HomeАвтосвітВлада США хоче розпродати стратегічний запас дизельного палива

Влада США хоче розпродати стратегічний запас дизельного палива

Влада США обговорює можливість почати розпродувати стратегічне сховище дизельного палива. Такий крок дозволить їм знизити вартість палива на заправках по всій країні та стримати інфляцію, яка може побити рекорд за останні чотири десятиліття. Запаси палива країни вже досягли рекордно низького рівня, а ціни на дизель пропорційно зросли по всій країні. Таку інформацію наводить CNN із посиланням на власні джерела.

Особливо гостро, як повідомляє CNN, проблема відчувається північному сході США. Високопосадовець Білого дому назвав систему «перевантаженою».

На думку експертів, такий крок не допоможе вирішити проблему, проте він дозволить американському уряду трохи виграти. Президент Lipow Oil Associates Енді Ліпоу вважає, що розпродаж стратегічних запасів допоможе виграти максимум кілька тижнів або місяців, але основної проблеми це не вирішить.

На початку цього тижня середня ціна дизельного палива становила 5,54 долара за галон або близько 40 гривень за літр. Порівняно з весною минулого року, цінник зріс на 75 відсотків. У Нью-Йорку вартість галону взагалі досягла 6,5 долара, а до кінця року експерти передбачають зростання цін до 10 доларів.

Про рекордне зростання цін і на бензин і дизельне паливо в Америці стало відомо ще в середині травня. Згідно з звітами, за рік бензин став дорожчим у півтора рази, а зростати він почав ще з моменту початку з початком війни в Україні.

Свіжі новини

Схожі новини