HomeАвтосвітКаліфорнія офіційно забороняє продаж автомобілів, що працюють на бензині

Каліфорнія офіційно забороняє продаж автомобілів, що працюють на бензині

Рада повітряних ресурсів Каліфорнії випустила правило (PDF), яке офіційно забороняє продаж автомобілів, що працюють на бензині або дизелі, у штаті до 2035 року. Правила надійшли через два роки після губернатора Гевіна Ньюсома. Він доручив агентству розробити «правила щодо пасажирських транспортних засобів і вантажівок, які вимагають збільшення обсягів нових транспортних засобів з нульовим рівнем викидів, що продаються в штаті, до цілі 100 відсотків продажів у штаті до 2035 року».

Правління одноголосно схвалило правило, яке поступово припиняє продаж транспортних засобів з двигунами внутрішнього згоряння. До 2026 року 35 відсотків продажів нових автомобілів у штаті повинні становити електромобілі, гібриди або моделі з водневими паливними елементами.

Цей контрольний показник зросте до 68 відсотків до 2030 року та 100 відсотків до 2035 року. Після цього часу автовиробники зможуть продавати в штаті лише автомобілі та вантажівки з нульовим і низьким рівнем викидів.

Голова ради повітряних ресурсів Каліфорнії Ліан Рендолф сказала, що цей крок призведе до 50-відсоткового зниження забруднення легкими вантажівками та автомобілями до 2040 року. Штат також прагне перейти до 100-відсоткового використання відновлюваної енергії до 2045 року

Правило, ймовірно, спонукає інші держави до подібних кроків, Нью-Йорк і Массачусетс вже прийняли відповідні закони. Каліфорнія є лідером у встановленні суворих стандартів викидів, принаймні 15 штатів прийняли ці правила.

Багато виробників і автомобільних брендів, які давно працюють, вже оголосили про плани повністю перейти на електромобілі до 2035 року. Bentley планує до 2026 року продавати лише гібриди та електромобілі. Мерседес і Volvo планують стати повністю електричним до 2030 року. GM планує завершити подібний перехід до 2035 року. Honda має поставити ціль 2040. Тим часом Ford пообіцяв повністю перейти на електромобілі в Європі до 2030 року.

Цього тижня Санта-Роза стала найбільшим містом у США, яке заборонило відкриття нових автозаправних станцій у рамках заходів щодо боротьби зі зміною клімату. Місто, яке знаходиться в окрузі Сонома, має приблизне населення з 176 938 чоловік. Більше половини з 486 000 жителів округу зараз живуть у юрисдикції, де заборонені нові АЗС.

Офіційні особи в Лос-Анджелесі та штаті Нью-Йорк розглядають можливість прийняття аналогічних заходів. Між цим і забороною на продаж автомобілів, що працюють на бензині, можливо, одного разу в не дуже віддаленому майбутньому сумнозвісний смог у Лос-Анджелесі залишиться в минулому.

Свіжі новини

Схожі новини