HomeАвтосвітУ США заблокували новий "Москвич"

У США заблокували новий “Москвич”

Гучно анонсоване російською владою відродження марки «Москвич», ймовірно, не станеться через нові санкції з боку США. Виробник вантажівок КамАЗ, який мав стати основним виробничим партнером московського заводу, 28 червня опинився серед компаній у так званому списку SDN (Specially Designated Nationals And Blocked Persons List). Усі дочірні підприємства КамАЗу також включені до списку. На думку експертів, це фактично перекриє доступ концерну до будь-яких імпортних комплектуючих, у тому числі китайських.

Китайський JAC J7 був названий найімовірнішою моделлю для запуску нового виробництва у Москві. Проте ліквідація КамАЗу означає, що заводу доведеться шукати нового технологічного партнера. Інший великий російський виробник ГАЗ також знаходиться під санкціями.

Ходили розмови про відродження Москвича після того, як російська держава фактично націоналізувала московський завод групи Renault. Він був переданий у розпорядження місцевої влади російської столиці, яка, у свою чергу, заявила про залучення КамАЗу як основного технологічного партнера. У планах було виробляти у Москві майбутній електромобіль “Кама”, а також легкові автомобілі китайського виробника JAC, який має партнерські стосунки з КамАЗом.

Через попадання до списку SDN КамАЗу доведеться припинити експорт легких вантажівок Compass. Саме виробництво перебуває в зоні ризику, адже постачальники комплектуючих із Китаю навряд чи ризикують потрапити КамАЗу до SDN через участь його виробництва у військовому вторгненні в Україну. На відміну від європейських санкцій, американські діють як екстериторіально і стосуються як компаній, зареєстрованих у США, так і іноземних, які використовують долар як платіжний засіб. Китайські банки дуже обережно не працюють із компаніями зі списку, щоб у свою чергу не потрапити під санкції. Відповідно, китайські промислові компанії, які обслуговуються цими банками, також намагаються уникати операцій з особами, які перебувають під санкціями.

На думку експертів, вступ до SDN, швидше за все, означатиме не лише скасування планів виробництва «Москвича», а й призупинення виробництва моделі легкої вантажівки Kompas.

Свіжі новини

Схожі новини