HomeОглядиНа честь свого 50-річчя BMW випустить гібридний суперкросовер ХМ

На честь свого 50-річчя BMW випустить гібридний суперкросовер ХМ

Усього за кілька днів, 24 травня, BMW M GmbH відзначить своє 50-річчя. Він ознаменується появою першої гібридної М-моделі – суперкросовера BMW XM, який має дебютувати на публіці.

Баварський виробник розповсюдив фотографії прототипу автомобіля, покритого камуфляжем, що розкриває деякі його характеристики. У дизайні сюрпризів не буде, тому що минулого року BMW побачила однойменну концептуальну модель. Нова модель буде більшою за X5 і X6, її довжина перевищить 5 метрів, і вона пропонуватиме ідеальний розподіл ваги між двома осями (50:50).

BMW XM отримає адаптивну підвіску зі спіральними пружинами, ставши першою М-моделлю з активними стабілізаторами (приводи живляться від 48-вольтової електричної системи) та поворотними задніми колесами. Вони повертатимуться на 2,5 градуси, що є максимумом для величезних 23-дюймових коліс.

На честь свого 50-річчя BMW випустить гібридний суперкросовер ХМ

Спортивний кросовер також стане першою моделлю марки з новим двигуном S68, що є еволюцією бітурбованого двигуна V8 4.4, адаптованого для роботи в складі гібридної системи. Знайома 8-ступінчаста коробка передач ZF також була модифікована, замість гідротрансформатора встановлено тяговий двигун.

Однак дебютна версія системи M Hybrid не буде такою потужною, як торішній концепт-кар. Він розвиватиме 650 к.с. і 800 Нм, що трохи більше, ніж у чисто бензинових моделей X5 M Competition та X6 M Competition (625 к.с. та 750 Нм). Однак пізніше BMW XM отримає екстремальну версію з параметрами, близькими до заявлених для концепту потужністю 750 к.с. та 1000 Нм. Він не буде називатися Competition, тому що BMW вигадала іншу назву.

На честь свого 50-річчя BMW випустить гібридний суперкросовер ХМ

Очікується, що гібридний кросовер масою близько 2,7 тонн розганятиметься з 0 до 100 км/год приблизно за 3,5 секунди. Даних про ємність акумулятора поки що немає, але стверджується, що пробіг в електричному режимі досягає 80 км за циклом WLTP.

На честь свого 50-річчя BMW випустить гібридний суперкросовер ХМ

Проте виробництво BMW XM розпочнеться лише у грудні цього року, тому перші екземпляри з’являться на ринку лише навесні 2023 року. Машини будуть вироблятися на тому самому заводі в США, де збираються всі кросовери BMW. – Від Х3 до Х7. Орієнтовна ціна близько 130 000 доларів США, але в Європі вона буде вищою.

Свіжі новини

Схожі новини