HomeТехнологіїНова система Toyota розпізнає серцебиття забутих у машині пасажирів

Нова система Toyota розпізнає серцебиття забутих у машині пасажирів

У компанії Toyota розповіли про нову розробку, яка потенційно здатна врятувати багато життів. Це технологія Cabin Awareness, яка використовує радар міліметрового діапазону та об’ємну візуалізацію для виявлення забутих у салоні дітей чи тварин. Датчик, захований у обшивці стелі, настільки чутливий, що може розпізнавати подих і навіть серцебиття, а також пасажирів, накритих ковдрою.

Радар вловлює мікрорухи на трьох рядах автомобіля, а також у багажному відділенні та просторі для ніг. Оцінюючи розмір і становище, система визначає, хто потрапив у її полі зору – дорослий, дитина чи домашня тварину.

Нова система Toyota розпізнає серцебиття забутих у машині пасажирів

На відміну від датчиків ваги, камер або радарів обмеженої дії радар міліметрового діапазону здатний працювати практично без похибок, запевняють у Toyota. Виявивши забутого пасажира, він подасть сигнал системі Cabin Awareness, в арсеналі якої цілий набір попереджень. Спочатку вона включить сигнал на панелі приладів, потім – аварійні вогні і звуковий сигнал. Якщо реакції не надійде, система надішле push-повідомлення на смартфон водія через програму Toyota або SMS.

Cabin Awareness можна налаштувати на надсилання повідомлень родичам або друзям і навіть підключити до пристроїв розумного будинку. Якщо не спрацює жодного з поданих сигналів, система зв’яжеться з екстреними службами через Toyota Safety Connect. Однак і це ще не все: інженери Toyota опрацьовують можливість зв’язку з іншими «підключеними» автомобілями та інфраструктурою.

Нова система Toyota розпізнає серцебиття забутих у машині пасажирів

Toyota тестує Cabin Awareness у США разом із компанією May Mobility, в автопарк якої входять автономні мінівени Sienna. Наразі систему тестують у Мічигані, і поступово географію випробувань планується розширювати. Коли вона буде доступна звичайним водіям, наразі невідомо.

У Honda тим часом працюють над системою, яка спостерігатиме за водіями, оцінюючи їхній фізичний стан і навіть когнітивні здібності. Така технологія особливо стане в нагоді літнім водіям, кількість яких у Японії продовжує збільшуватися.

Свіжі новини

Схожі новини