HomeТехнологіїVolvo вступає в нову еру з цифровим ременем безпеки

Volvo вступає в нову еру з цифровим ременем безпеки

Запатентоване програмне забезпечення Volvo наступного покоління стане «триточковим цифровим ременем безпеки» автовиробника, який сприятиме розвитку майбутніх продуктів та інновацій у сфері безпеки, сказав Autocar генеральний директор Джим Роуен.

Британець, який змінив Хокана Самуельсона у шведській землянці в березні минулого року, зробив натяк на винайдений Volvo у 1959 році триточковий ремінь безпеки, який вважається одним із найзначніших винаходів у галузі безпеки дорожнього руху.

Роуен сказав, що хоче, щоб новий флагман Volvo EX90 очолив технологічний процес у автомобільній промисловості. Кросовер є ключем до мети Volvo з продажу 1,2 мільйона автомобілів (600 000 електромобілів) на рік до 2025 року, описуючи позашляховик як «програмно-керований» автомобіль.

Говорять, що завдяки безлічі передових датчиків і технологій, у тому числі першій лідарній системі, що входить до стандартної комплектації серійного автомобіля, EX90 зрештою зможе повністю автономно керувати автомобілем.

За словами Роуена, EX90 демонструє, як Volvo працюватиме з компаніями-партнерами, але при цьому збереже ключові розробки власних технологій: «Автомобільні компанії починають розуміти наступне покоління кремнію та його важливість. Набір систем, включаючи лідар, радар, камеру та інші датчики, оснащений чіпом Nvidia Odin, який може виконувати 254 трильйони операцій на секунду. Програмний продукт, що з’єднує кремній із системним стеком, — це та частина, яка нас справді цікавить. Для нас це «триточковий цифровий ремінь безпеки».

Роуен додає, що програмне забезпечення пише команда з понад 700 осіб, тоді як інші компанії передали це на аутсорсинг. Однак у Volvo вважають важливим “зробити це вдома”.

Бос компанії також каже, що «вони не стануть рабами 40 різних моделей», але «обслуговуватимуть демографічні дані, які, на їхню думку, мають сенс». Генеральний директор припускає, що Volvo – це бренд більшою мірою для людей старшого віку, ніж їм хотілося б.

Ключем до змін стане наступне покоління платформ для електромобілів. EX90 використовує нову архітектуру SPA2, тоді як майбутній компактний електричний кросовер EX30, ймовірно, буде побудований на платформі SEA для менших автомобілів.

Напередодні ще одного релізу – австралійського агентства CarSales, підтвердив Роуен, EX30 дебютує в червні і надійде у виробництво до кінця 2023 року. сказав: “Ми ніколи не розмовляли раніше”.

EX30 продаватиметься через Інтернет і пропонуватиметься за підпискою з тримісячним зобов’язанням, що може ще більше знизити середній вік водіїв Volvo. До 2030 року компанія планує вийти на глобальні продажі лише електромобілів, а це означає, що на той час усі моделі з ДВС будуть зняті з виробництва.

У той же час повідомлялося, що Volvo Cars відкликає близько 106 900 автомобілів по всьому світу через передбачувану несправність гальмівної системи. Зачеплені автомобілі 2023 модельного року C40, XC40, S60, V60, XC60, V90 та XC90.

Свіжі новини

Схожі новини