HomeАвтоспортЧому Льюіс Хемільтон програв чемпіонство Формули-1 всього після чотирьох гонок

Чому Льюіс Хемільтон програв чемпіонство Формули-1 всього після чотирьох гонок

«Я точно вибув із чемпіонату, у цьому немає жодних сумнівів».

Льюїс Хемілтон займає сьоме місце у турнірній таблиці, відстаючи від лідера на 58 очок, а гонок лише чотири. Його надії на боротьбу за рекордний восьмий титул чемпіона світу вже закінчились у 2022 році.

Вікенд Хемілтона в Імолі став мікрокосмом складного сезону.

У суботу, зайнявши 14-е місце в кваліфікаційній гонці спринту, Хемілтон стійко сприйняв ситуацію, пославшись на труднощі, з якими він зіштовхнувся в 2009 році з непокірною машиною McLaren, перш ніж у середині сезону досяг успіху і знову став претендентом на перемогу. Того року він посів п’яте місце у заліку.

Пілот “Мерседеса” Льюїс Хемілтон розповів про те, наскільки великі проблеми команди у роботі з новою машиною.

Хемілтон порівняв поточний болід Мерседеса з машиною Макларена 2009 року. Тоді після завоювання титулу в «Макларені» побудували вкрай невдалу машину і в першій половині сезону найкращими результатами Хемілтона стали четверте, шосте та сьоме місця.

Проте до другої половини сезону в «Макларені» змогли виправити ситуацію, після чого Хемілтон зумів виграв перегони в Угорщині та Сінгапурі.

«Деякі люди, які зараз дивляться перегони, часом заявляють, що в мене просто ніколи не було поганих болідів. Запевняю вас, були. Болід “Макларена” 2009 року був дуже, дуже далеко за швидкістю від лідерів. Це найгірша машина, за кермом якої я колись виступав.

Цьогорічний болід «Мерседеса» не так уже й далеко пішов від тієї машини. Але я думаю, що наш болід має великий потенціал. Як було і з тим болідом «Макларена», згодом ми всі виправили та повернулися у боротьбу, повернулися у гру. І зараз я абсолютно впевнений, що наша команда може впоратися з цим.

Тоді, 2009 року, я готувався до свого третього сезону у «Ф-1», ми перейшли на боліди абсолютно нового покоління. Пам’ятаю, як повернувся до роботи у січні-лютому – і як хлопці у керівництві відділу аеродинаміки та технічного відділу казали, що ми вже досягли мети.

Новий регламент говорив про те, що у 2009 році рівень притискної сили має знизитись на 50 відсотків. І вони спроектували болід так, щоб він втратив 50 відсотків притиску! І коли в лютому люди казали, що мети вже досягнуто, мені здавалося, що тут все-таки щось не так.

Ден Істітен – Формула 1Getty Images Льюїс Хемілтон займає сьоме місце у турнірній таблиці, відстаючи від лідера на 58 очок, а турнірів лише чотири. Його надії на боротьбу за рекордний восьмий титул чемпіона світу вже закінчились у 2022 році. Вікенд Хемілтона в Імолі став мікрокосмом складного сезону. У суботу, фінішувавши 14-м у спринтерських кваліфікаційних перегонах, Хемілтон стоїчно поставився до ситуації, пославшись на труднощі, з якими він зіштовхнувся на непокірній машині в 2009 році з McLaren, перш ніж досягти успіху в середині сезону, щоб знову стати претендентом. У тому році він посів п'яте місце у турнірній таблиці. "Машина 2009 року була дуже і дуже далекою, і це була найгірша машина, яка в мене була", - сказав Хемілтон. «Ця машина нині не далека від цього досвіду, але я думаю, що має великий потенціал. Як і ту машину, ми зрештою полагодили її і повернулися в бій або в гру. І я дуже вірю, що моя команда зможе це зробити і тут». Він також відмовився від будь-яких припущень, спровокованих деякими колишніми гонщиками Формули-1, які стали провокаційними експертами, про те, що ситуація, що розчаровує, може змусити його задуматися про своє майбутнє в Mercedes.

Але тоді я був не таким досвідченим пілотом. Ну а потім ми, ясна річ, приїхали на перші тести і зрозуміли, що решта команд взагалі майже не втратила в притискній силі порівняно з минулим сезоном. Ну і вони такі: «От чорт, тепер треба працювати, щоби це відіграти». А зробити це можна було за рахунок розробки подвійного дифузора. Який ми все-таки зробили.

Звичайно, зараз ситуація відрізняється від того, що було у 2009 році. Тому що команда не казала собі, що вже досягла мети. Ми не знали, як діятимуть інші команди. Наші інженери розробили інноваційну конструкцію. І дані з аеродинамічної труби казали нам, що рівень притискної сили буде дуже добрим.

І, на жаль, виїхавши на реальну трасу, ми цього не побачили. Тому що в аеродинамічній трубі, наприклад, не було жодного галопування. І ми зіткнулися із цим феноменом. А виправити цю проблему набагато складніше, ніж можна собі уявити. Але, знову ж таки, це все одно не вб’є нас, а зробить сильнішим. Так чи інакше, але ми знайдемо вирішення цієї проблеми», – розповів Хемілтон.

“У нас був приголомшливий час разом, ми разом долали злети і падіння”, – сказав Хемілтон. «Я на 100 відсотків відданий цій команді. Більше ніде не хочу бути. Просто тому, що ми потрапили у скрутну ситуацію, просто не в моїй ДНК відступати. Ми, як і раніше, чемпіони світу, і ми можемо це виправити. Просто це займе більше часу, це займе болісний рік. Я думаю, в кінцевому рахунку, це буде хворобливий рік, який нам доведеться пережити разом з вірою в те, що ми зможемо виправити це в якийсь момент, можливо, протягом року або у гіршому випадку в наступному.”

Неділя була не кращою для семиразового чемпіона. Хемілтон залишився за межами першої десятки і врешті-решт повернувся додому на 13-му місці, провівши більшу частину гонки, дивлячись на заднє крило AlphaTauri П’єра Гаслі. Хемілтона обійшов Ферстаппен на відстані двох третин дистанції. Все це різко контрастували з чудовим виступом Джорджа Рассела. Рассел піднявся з 11-го на шосте місце на першому колі, що фактично стало єдиним позитивним моментом у його гонці, і захопив ще кілька місць, щоб класифікуватися четвертим.

“Я точно вибув із чемпіонату, у цьому немає жодних сумнівів”, – сказав Хемілтон після гонки. “Я продовжуватиму наполегливо працювати і намагатимусь якось повернути все на круги своя”.

Це в принципі очевидно, враховуючи його дефіцит і слабкі сторони машини, але все ж таки разюче чути, як гонщик із сімома титулами і 103 перемогами говорить це після всього лише чотирьох етапів.

Бос Mercedes Тото Вольфф назвав виступ Рассела в Італії “видатним” і вибачився перед обома гонщиками за ситуацію, що склалася.

“Це не його низький результат”, – сказав Вольфф з приводу 13 місця Хемілтона. “Це низькі показники машини. Ми знаємо, що він семиразовий чемпіон світу. Ви бачите, що коли є склад DRS, ніхто з них не може обігнати його. Отже, якщо ви знаходитесь в оточенні машин, випередити вас практично неможливо”. У Льюїса був набагато більший темп, ніж у Гаслі, Альбона або інших хлопців попереду, але є одна пряма DRS, і якщо ви не маєте швидкості на прямій, ви не зможете перемогти”.

“Ви бачите підстрибування на головній прямій, я дивуюся, як вони вдвох можуть утримувати машину на трасі”, – сказав Вольфф. “Я думаю, що основна проблема, яка затьмарює все, полягає в тому, що наша машина псується більше, ніж інші. І через це ми не можемо вести машину там, де вона повинна вести. Це дуже впливає на налаштування, зчеплення шин з трасою і т.д., так що одне взаємопов’язане з іншим, і я думаю, що якби ми змогли впоратися з цим явищем, то змогли б досягти набагато більшого щодо продуктивності машини».

Це те, що Mercedes необхідно з’ясувати не лише до кінця цього року, а й для оцінки своєї довгострокової концепції.

Позиція водіїв

 1. Чарльз Леклерк 86
 2. Макс Ферстаппен 59
 3. Серхіо Перес 54
 4. Джордж Рассел 49
 5. Карлос Сайнс мол. 38
 6. Лендо Норріс 35
 7. Льюїс Хемілтон 28
 8. Валттері Боттас 24
 9. Естебан Вікон 20
 10. Кевін Магнуссен 15
 11. Даніель Ріккардо 11
 12. Юкі Цунода 10
 13. П’єр Гаслі 6
 14. Себастьян Феттель 4
 15. Фернандо Алонсо 2
 16. Гуаньюй Чжоу 1
 17. Олександр Албон 1
 18. Ленс Стролл 1
 19. Мік Шумахер 0
 20. Ніко Хюлкенберг 0
 21. Ніколас Латіфі 0

Свіжі новини

Схожі новини