HomeАвтосвітЕлектромобіль або стандартний транспортний засіб - що вибрати у 2022 році

Електромобіль або стандартний транспортний засіб – що вибрати у 2022 році

Популярність електромобілів стрімко зростає. На їхню частку припадає 2,5% нових автомобілів, проданих у 2019 році, та цілих 9% проданих у 2020 році. Хоча це, як і раніше, невелика частка ринку, за даними Міжнародного енергетичного агентства, підвищений інтерес до них ясно відображений у тому факті, що Tesla Ілона Маска поставила майже мільйон автомобілів у 2021 році, що на 90% більше, ніж у попередньому році.

Підвищений попит також проявляється в тому, що деякі моделі практично розпродані протягом наступних двох років, і покупцям доводиться вносити заставу і чекати місяцями, поки їхній автомобіль буде вироблений. Які переваги та недоліки електромобілів і що вибрати, якщо ви збираєтеся купити нову машину?

Переваги електромобілів

1. Вони є екологічним рішенням, яке виділяє шкідливих викидів і забруднює довкілля. Це суттєвий плюс, враховуючи зміну клімату, викликану діяльністю людини, забрудненням та автомобілями, зміна яких загрожує не тільки місцям проживання видів тварин, але й призводить до природних катаклізм та катаклізм, що безпосередньо загрожують життю людини.

2. Електромобілі демонструють безперервне та динамічне зростання, пов’язане з великими інвестиціями, повною трансформацією промисловості, будівництвом заводів, навчанням робітників, виробництвом нових моделей і навіть електричних пікапів.

3. Вони прості та економічні в обслуговуванні. Електромобілі, наприклад, не вимагають заміни олії.

Недоліки електромобілів

1. Їх розробка представляє реальну загрозу для багатьох компаній, що займаються виробництвом деталей та вузлів для звичайних автомобілів. Небезпека закриття підприємств, втрати робочих місць та зростання безробіття, оскільки електромобілі не вимагають стільки людської праці, є реальною. Додаткове безробіття в умовах економічної кризи негативно позначиться на світовій економіці.

2. Існує небезпека різкого зростання цін на літій, нікель та кобальт, необхідні для виробництва акумуляторів для електромобілів, що призведе до подорожчання транспортних засобів. Навіть на даному етапі електромобілі доступні не всім і коштують дорожче за звичайні.

3. Відсутність достатньої кількості станцій для харчування автомобілів робить їх непридатними для тривалої подорожі або маршруту, позбавленого таких станцій. У Болгарії, наприклад, лише близько 200 місць для зарядки електромобілів, що залишає нас на одному з останніх місць у Європі.

На питання, що краще вибрати – звичайний або електромобіль, на 2022 рік з урахуванням економічної кризи, ситуації в Україні та проблемних поставок палива та газу, а також зростання цін, відповідь делікатна та складна і не може бути категоричною. Причина в тому, що немає однозначної відповіді, що буде з постачанням палива та цінами на них, а також цінами на електроенергію, що також означає безпрецедентне зростання в Болгарії на тлі зростання цін на газ. Невизначені часи не дозволяють зробити такий певний висновок.

Свіжі новини

Схожі новини