HomeАвтосвітКінець дешевому використанню електромобілів прийшов

Кінець дешевому використанню електромобілів прийшов

Щодо більш дешева зарядка та податкові пільги є основними перевагами електромобілів перед звичайними автомобілями, і вони дещо компенсують їх набагато вищу початкову вартість. Але кінець цим перевагам уже видно: Швейцарія стане першою європейською країною, яка запровадить позачерговий податок на електромобілі.

У майбутньому власники електромобілів у Європі почуватимуться як у таксі. Однак з точки зору утримання доріг податок за кілометр є справедливішим – той, хто більше використовує та зношує дороги, сплачує більше, поданих до кінця року. Ставка ґрунтуватиметься на пройдених кілометрах і, ймовірно, множитиметься на додатковий коефіцієнт залежно від класу та ваги конкретного автомобіля. Однак, перш ніж його можна буде реалізувати, він має бути схвалений на референдумі громадянами Швейцарії.

З масовим впровадженням електромобілів уряди країн Європи втрачають одне з основних джерел прибутку — акцизний податок на пальне. Введення якогось податку електромобілі, швидше за все, виходячи з пройдених кілометрів, неминуче. Подібний варіант вже розробляється у Великій Британії та низці країн ЄС.

У Швейцарії доходи від акцизів спрямовуються безпосередньо на утримання дорожньої мережі. Після буму електромобілів останніх двох років ці прибутки вже починають знижуватися. Влада планує запровадити компенсаційний податок з 2030 року.

Свіжі новини

Схожі новини